Два українці - у топ-30 першого старту чоловіків на Кубку світу: результати індивідуальної гонки AP

Якою вийшла перша гонка нового сезону Кубку світу для чоловіків.

Другим стартом нового сезону Кубка світу 2021/22 стала індивідуальна гонка чоловіків. Відбувалася вона після гонки жінок, на якій найкращий результат серед українок показала Валентина Семеренко.

Особливістю індивідуальної гонки, на відміну від інших гонок, є відсутність штрафних кіл. Замість них спортсменки на вогневих рубежах (їх чотири) отримували штрафні хвилини.

На перший етап Кубка світу з біатлону головний тренер чоловічої команди Юрай Санітра був змушений розраховувати на неоптимальний склад. Причина цього полягала у спалаху коронавірусу - через нього тренер взяв із собою на етап у Естерсунд двох біатлоністів команди "Б". Для одного з них, Дениса Насика, це взагалі був дебют на рівні Кубка світу.

Першим у складі збірної України гонку мав розпочинати її капітан Дмитро Підручний. Український біатлоніст здійснив одну хибу на першому вогневому рубежі, проте на наступних двох відстріляв чисто.

Перед заключною стрільбою Підручному вдалося піднятися у топ-12 і у разі чистої стрільби міг поборотися за десятку найкраших. Проте на останній стрільбі лідер збірної України заробив дві штрафні хвилини та втратив шанси на високі місця - 28-а позиція.

Випередити Підручного вдалося Антонові Дудченку. Причому біатлоніст заробив стільки ж штрафних хвилин, що і капітан збірної України. Вдалося це саме завдяки ходу по дистанції - Дудченко програв найшвидшому в індивідуальній гонці - французу Емільєну Жаклену майже дві з половиної хвилини. У підсумку Дудченко показав 24-й час.

А ось Богдан Цимбал не зміг показати високий результат. Хоча за кількістю хиб він зрівнявся з Дудченком та Підручним, проте ходом по дистанції програв чимало - 4:15 хвилини. Тож у підсумку Цимбалу не вдалося поборотися за топ-50.

Щодо Дениса Насика, то дебютанту Кубка світу вдалося припуститися лише двох хиб. І навіть випередити Богдана Цимбала - на фініші Насико показав 41-й результат.

Останній серед українців Андрій Доценко. Як і решта біатлоністів, крім Насика, він заробив три штрафні хвилини (дві - на останньому вогневому рубежі) і не потрапив навіть у топ-70.

Переможцем гонки став норвежець Штурла Легрейд - володар Малого кришталевого глобусу у сезоні 2020/21. Він випередив найближчого переслідувача Тарьєя Бьо на 59.2 секунди завдяки чистій стрільбі. Топ-3 замкнув француз Сімон Дестьйо.

• 76. Андрій Доценко (Україна, 0+1+0+2) +7:05.0
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу