ФІФА внесла зміни у правило оренд, додавши у нього обмеження. У чому вони полягають

ФІФА внесла зміни у правило оренд, додавши у нього обмеження. У чому вони полягають

ФІФА внесла зміни у правило оренд, додавши у нього обмеження. У чому вони полягають
AP

Кількість оренд обмежується, і кожного сезону ліміт буде жорсткішим.

ФІФА оголосила про впровадження змін у правило оренд, які регламентуватимуть кількість футболістів, які будуть знаходитися у розпорядженні клубів.

У світовому футболі не існувало обмежень щодо кількості гравців, яких клуби можуть віддавати в оренду. Це надавало можливість клубам нагромаджувати у себе талановитих гравців, віддавати їх в оренди з метою отримання ігрової практики, а потім повертати у разі успішних результатів.

У 2020 році ФІФА взялася за розгляд та внесення змін у правилі оренд. І внесла у нього докорінні зміни.

Що саме змінила ФІФА у правилі оренд?

Нові правила передбачатимуть обмежену кількість міжнародних оренд клубів. Тобто, регламентуватиметься кількість футболістів, яких клуби можуть віддавати в оренду за кордон.

Зміни будуть впроваджені, починаючи з сезону 2022/23. Ліміт складатиме вісім футболістів: саме стільки гравців може клуб віддавати в оренду іншим, а також сам орендувати.

У наступні два сезони цей ліміт ставатиме більш жорстким. У сезоні 2023/24 він складатиме сім футболістів, а у сезоні 2024/25 - шість.

Водночас, оновлені правила ФІФА не розповсюджуватимуться на ті оренди, які відбуватимуться поміж клубами з однієї країни. Однак світова організація закликала національні асоціації самим внести обмеження упродовж наступних трьох років.

Крім цього, під обмеження не потраплять футболісти, віком до 21 року. Також обмеження не діятимуть відносно гравців, які є вихованцями академій.

Остаточно зміни у правила оренд мають бути затверджені Радою ФІФА. Їх мали внести ще перед сезоном 2020/21, однак через пандемію коронавірусу їхнє впровадження вирішили відкласти.

Що відомо

  • У 2021 році ФІФА запропонувала внести зміни у частоті проведення чемпіонатів світу і робити це кожні два роки.
Читайте також: "Більшість б це підтримала". Президент ФІФА - про реформу чемпіонату світу та додаткові доходи
  • Наприкінці жовтня Міжнародна рада футбольних асоціацій повідомила, що планує зробити постійним правило п'яти замін.
  • Перед чемпіонатом світу-2022 ФІФА розглядає можливість введення системи штучного визначення офсайду.
На початок