"Більшість б це підтримала". Президент ФІФА - про реформу чемпіонату світу та додаткові доходи

"Більшість б це підтримала". Президент ФІФА - про реформу чемпіонату світу та додаткові доходи

"Більшість б це підтримала". Президент ФІФА - про реформу чемпіонату світу та додаткові доходи AP

Очільник ФІФА упевнений, що має більшість у підтримці ідеї проведення турніру кожні два роки.

ФІФА провела глобальний саміт лідерів національних футбольних федерацій з метою обговорення пропозиції реформи чемпіонату світу. У світовій федерації футболу планують змінити частоту проведення турніру і хочуть, щоб він відбувався кожні два роки.

Ідею ФІФА офіційно не підтримують у Європі. Зокрема, очільник УЄФА Александр Чеферін неодноразово говорив про можливість бойкоту турніру у разі, якщо ідею підтримають.

Читайте також: ФІФА хоче проводити чемпіонат світу раз на два роки: чому в Європі проти цієї ідеї

План ФІФА поки що не набув статусу офіційного, а ідею реформи чемпіонату світу продовжують обговорювати. Проте, за словами президента організації, після саміту він упевнений у підтримці ідеї більшістю.

Що сказав Інфантіно?

Президент ФІФА вважає, що якби фінальне голосування за ідею реформи чемпіонату світу-2022 пройшло найближчим часом, то воно б отримало підтримку більшості. Попри це, Інфантіно запевнив, що передусім саміт був скликаний з метою обговорення змін у календарі футбольних матчів загалом.

Читайте також: ФІФА розпочала перемовини щодо нового формату проведення чемпіонату світу

"Якби голосування було завтра, ймовірно, більшість би проголосувала у підтримку проведення чемпіонату світу кожні два роки. Але не це було темою обговорення, ми дивимося повністю на календар матчів: яким чином можемо зробити футбол кращим, а також як багато людей у майбутньому зможемо залучити з новим підходом до організації у футболі", - зазначив Інфантіно.

31 березня 2022 року у Досі відбудеться Конгрес ФІФА, на якому може відбутися й голосування за реформу чемпіонату світу. Але Інфантіно наголосив, що поки зарано говорити, чи відбудеться це голосування саме тоді.

"Мова йде про те, щоб ухвалити правильні рішення для футболу. Потрібен час, щоб прийти до цього рішення. Не беру жодних зобов'язань на конгресі, усе відкрито. Ми продовжуємо діалог, аналіз, та розраховуємо, що у нас вийде досягти прогресу або ж компромісу у цьому питанні".

Що ще відбулося на саміті ФІФА?

  • Очільник КОНКАКАФКонфедерація Північної та Центральної Америки Віктор Монтальяні запропонував компромісний варіант - новий формат Кубка конфедерацій замість впровадження ще одного чемпіонату світу.
  • Офіційні особи ФІФА оголосили, що реформа чемпіонату світу з футболу дозволить розраховувати на додаткові доходи у розмірі 3.5 мільярди євро. Це передбачатиме, що кожна національна федерація зможе отримати 16 мільйонів євро упродовж чотирьох років.
  • Під час саміту італійська компанія Open Economics, яка проводила дослідження щодо впливу реформи на європейский футбол, наголосила, що національні чемпіонати, а також єврокубкові турніри (включно з чемпіонатом Європи) не матимуть економічних збитків.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу