Перейти до основного змісту
У Тернополі будують перший в Україні трамплін для біг-ейру. Що про це відомо

У Тернополі будують перший в Україні трамплін для біг-ейру. Що про це відомо

Ексклюзивно

Що це за вид спорт та коли планується введення об'єкту в експлуатацію.

Автор: Денис Зерченко

"Адреналін одразу відчувається", - зізнається тренер із лижного фристайлу Сергій Приймак. Разом із кількома іншими хлопцями він стоїть на найвищій точці ще недобудованого трампліна, звідки відкривається краєвид майже на весь Тернопіль.

Ще у 2021 році стало відомо, що на Тернопільщині розпочинають будівництво спортивного об'єкта - стаціонарного трампліна для біг-ейру. Він має стати першим подібним в Україні. Раніше цей вид спорту ніяк не був представлений у країні, тепер же може з'явитись нове покоління спортсменів-фристайлістів.

Дисципліна біг-ейр є і в лижному спорті, і в сноубордингу, навіть у скейтбордингу та в мотокросі. У зимових видах спорту вона вперше була представлена на міжнародних змаганнях у 2003 році, а дебютувала на Олімпійських іграх у 2018-му. Її суть: після розгону на трампліні, спортсмени виконують стрибок у повітрі з акробатичними елементами. Бали ставлять, як за сам стрибок, так і за "чисте" приземлення. Висота трампліна - близько 20 метрів, тобто як п'ятиповерховий будинок, а в польоті атлети долають від 15 до 30 метрів.

Майбутній трамплін у Тернополі
UA:Перший

У гірськолижному комплексі "Савич-парк", що знаходиться в кількох кілометрах від центру Тернополя, вже звели основну металеву конструкцію трампліна, зокрема, зону розгону. Також є "стіл" - бетонна конструкція, через яку стрибають спортсмени. Не вистачає ще зони вистрибування, "кікера", і спеціальної повітряної подушки для приземлення для того, аби тренуватись і влітку.

Як планують використовувати трамплін

  • Цілий рік - за рахунок штучного покриття
"Ця споруда буде всесезонною й працюватиме цілий рік - узимку буде природний сніг, а в інші пори року буде стелитися штучне покриття, який імітує сніг, по якому можна спускатись", - розповіла в коментарі для Суспільного директорка місцевої СДЮСШОР "Екстрім" Тетяна Романишин.
Трамплін у Тернополі
UA:Перший
  • Для проведення змагань

У Тернополі поки немає тренерів та окремої школи з бігейру, однак з будівництвом трампліна ситуація може змінитися. Проєкт відбувається за співпраці Федерації лижного спорту України та Міжнародної федерації лижного спорту (FIS).

Після здачі трамплін будуть використовувати для всеукраїнських змагань, у подальшому планується також проведення змагань рівня Кубка Європи. Однак точної дати здачі об'єкта поки що немає.

Скільки витратять на будівництво та коли буде готовий об'єкт

На зведення трампліна міська рада Тернополя виділила 7 мільйонів гривень, а загалом заплановано витратити близько 18-ти мільйонів. Під конструкцію для біг-ейру виділено ділянку в 0.7 гектара.

За інформацією Суспільне Спорт, спортивний об'єкт планують добудувати наступної зими, тобто наприкінці 2022 року або ж на початку 2023-го.

Цей об'єкт для бігейру може стати ще однією спортивною спорудою для зимових видів спорту в Україні саме на Тернопільщині. Там уже є санно-бобслейна траса у Кременці - теж єдина в Україні.

Читайте також: "Трампліни як повоєнна Україна". Як виглядає єдиний спуск для стрибунів з трампліна в Україні

Топ дня

Вибір редакції

На початок