Україна назвала склад чоловічої збірної з біатлону на Олімпіаду-2022

Україна назвала склад чоловічої збірної з біатлону на Олімпіаду-2022

Ексклюзивно
Україна назвала склад чоловічої збірної з біатлону на Олімпіаду-2022
Dmytro Yevenko

П'ятим біатлоністом став Артем Тищенко.

Автор коментаря: Олег Шумейко

Чоловіча збірна України з біатлону визначилася зі складом на зимові Олімпійські ігри, що відбудуться в Пекіні.

З чотирма біатлоністами складу збірної України на Олімпіаду-2022 головний тренер чоловічої команди Юрай Санітра визначився ще наприкінці 2021 року. Ними стали Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко та Богдан Цимбал, яких навіть відправили на збір в Італію замість етапу Кубка світу в Ансі.

Читайте також: Основа чоловічої збірної України пропустить четвертий етап Кубка світу з біатлону

Ім'я п'ятого біатлоніста, який мав потрапити у склад чоловічої збірної на Олімпіаду-2022 називав після етапу в Обергофі головний тренер Юрай Санітра. Ним мав стати Артем Тищенко, однак тоді ця кандидатура тривалий час не була затверджена.

Навіть після гонки переслідування в Рупольдингу Санітра наголошував, що остаточно склад має затвердити президент федерації біатлону України Володимир Бринзак.

"Склад? Краще хай це визначить керівництво федерацїі, оскільки це офіційна заява. Я як тренер запропонував президенту, а він вже хай підтвердить. Треба у нього запитати", - казав Санітра в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Згодом журналіст Суспільне Спорт у Рупольдингу задав це ж питання президенту федерації біатлону України. Володимир Бринзак підтвердив: п'ятим учасником чоловічої команди на Олімпіаді-2022 буде саме Артем Тищенко.

"Тищенко поїде п'ятим. Четвірка відомо, там немає ніяких варіантів, тому таким складом будемо їхати. Хіба що якщо щось станеться - заміна буде по ходу. До 1 лютого ще можна робити заміну у випадку хвороби".

Для Артема Тищенка Олімпіада-2022 стане другою в кар'єрі. У 2018 році він виступав у Пхьончхані та показав один із найкращих результатів України: 29-е місце в індивідуальній гонці.

У сезоні 2021/22 саме Тищенко став одним із авторів медалі України на етапі Кубка світу. У змішаній естафеті він разом із Дар'єю Блашко здобув "бронзу".

Читайте також: Україна здобула "бронзу" в одиночній змішаній естафеті на Кубку світу з біатлону: результат гонки

Найкращим ж результатом Тищенка у сезоні 2021/22 Кубка світу в особистих гонках є 45-е місце у гонці переслідування на третьому етапі у Гохфільцені.

Що відомо про склад збірної України з біатлону

  • Дмитро Підручний та Артем Прима - учасники двох Олімпіад (2014 та 2018 років). Антон Дудченко та Богдан Цимбал - дебютанти Олімпіади-2022. В основі чоловічої команди вони з'явилися після того, як її очолив Юрай Санітра.
  • Між олімпійськими циклами лише Дмитру Підручному вдалося здобути медаль в особистих гонках на рівні Кубка світу: у сезоні 2018/19 Підручний став чемпіоном світу у гонці переслідування.
  • Під керівництвом Санітри чоловіча збірна України взяла участь на Олімпіаді-2018. Українці двічі фінішували у Пхьончхані у топ-30 в особистих гонках (Дмитро Підручний - 21-й у спринті, Артем Тищенко - 29-й в індивідуальній гонці).

Хто виступить за Україну на Олімпіаді-2022

На початок