"Десна" йде в суд через трансфер гравця Калітвінцева в "Олександрію": чому і яка позиція сторін

"Десна" йде в суд через трансфер гравця Калітвінцева в "Олександрію": чому і яка позиція сторін

"Десна" йде в суд через трансфер гравця Калітвінцева в "Олександрію": чому і яка позиція сторін
Footboom

Футболіст покинув "Десну", але чернігівський клуб планує оскаржити цей перехід.

В українській Прем'єр-лізі відкрито зимове трансферне вікно. Це період, коли клуби можуть підписати нових футболістів та зареєструвати їх для виступів на другу частину чемпіонату.

Одним з клубів, що вже скористався зимовим трансферним вікном, стала "Олександрія". У понеділок, 10 січня, клуб оголосив про підписання одразу п'ятьох новачків, серед яких був і півзахисник Владислав Калітвінцев.

Калітвінцев - один із найдосвідченіших футболістів в УПЛ. Перший свій матч на дорослому рівні вихованець "Динамо" провів ще у 2010 році. А останні два з половиною роки півзахисник виступав за чернігівську "Десну", де був футболістом основного складу.

Взимку Калітвінцев вирішив покинути "Десну" та стати гравцем "Олександрії". Але тепер чернігівський клуб планує оскаржити цей трансфер, стверджуючи, що Калітвінцев не мав права покидати "Десну".

У чому полягає позиція "Десни"?

Прес-атташе "Десни" Олександр Шевченко повідомив в інтерв'ю Суспільне, що клуб планує судитися з "Олександрією" через перехід Калітвінцева. Причина - неправомірність переходу футболіста без згоди чернігівського клубу.

Читайте також: В ФК "Десна" прокоментували перехід Калітвінцева до "Олександрії" та трансферний бан

У лютому 2021 року Калітвінцев підписав нову угоду з "Десною", яка була розрахована до середини 2023 року. Футболіст не мав юридичного права покинути клуб без розірвання контракту, однак зробив це через борги по зарплаті, які мав перед ним клуб.

Представники "Десни" у коментарі Суспільне наголосили, що клуб має борг перед Калітвінцевим лише за грудень. І стверджують: права на футболіста все ще належать їм.

"16 січня команда збирається, він має бути. Він зараз наш гравець по контракту. Те, що його представили як гравця "Олександрії" — це і для нас новина. Ми написали 10 січня лист і на "Олександрію" і на Калітвінцева, щоб роз’яснили свої дії".

"Якщо це дійсно так (Калітвінцев підписав контракт з "Олександрією", — ред.), то будемо у судовому процесі вирішувати з "Олександрією", будуть нам платити штраф. Я так думаю, що офіційно вони представили, але контракт не підписали, бо офіційно не можуть його підписати. Бо його контракт у нас, і всі документи в нас, і в федерації він зареєстрований як футболіст "Десни".

Якою є позиція "Олександрії" та самого гравця?

В "Олександрії" вже відреагували на ноту протесту від "Десни". У клубі стверджують, що це не їхні проблеми, а "Десна" має вирішити всі питання з самим футболістом.

"Необхідно, щоб "Десна" сама вирішувала це з футболістом, ми не маємо до цього відношення. Це не наша компетенція. У "Десни" з футболістом є якісь відносини, і їм необхідно це вирішити. Звісно, я знаю усю ситуацію повністю [щодо контракту Калітвінцева], ви ж розумієте, що ми не можемо не знати. Але ситуація така, що це все ж юридичні, контрактні моменти", - повідомив у коментарі FanDay генеральний директор "Олександрії" Дмитро Китаєв.

А ось сам Калітвінцев наголосив, що вже готується до виступу у складі нової команди. І очікує на вирішення питання з "Десною" у суді.

"Усе вирішується [щодо переходу в "Олександрію"], люди вже цим займаются. Я вже у новій команді, готуюся до перших тренувань та майбутніх ігор. Чи зі мною розрахувалися у "Десні"? Ні, це у процесі, і я гадаю, що це все піде у суди. А вже там буде видно", - розповів футболіст у коментарі Футбол News.

Що відомо

  • Владислав Калітвінцев у першій частині сезону 2021/22 провів 17 матчів у всіх турнірах, забивши три м'ячі.
  • Крім справи Калітвінцева, "Десна" вирішує проблему з трансферним баном, який наклали на клуб через борг перед ексфутболістом Константіном Дімою.
  • На зимову перерву "Десна" пішла на сьомому місці з 25 очками, "Олександрія" - шоста з 26 очками.
На початок