У команді "Б" збірної України з біатлону незадоволені комунікацією з Санітрою: у чому причина

У команді "Б" збірної України з біатлону незадоволені комунікацією з Санітрою: у чому причина

У команді "Б" збірної України з біатлону незадоволені комунікацією з Санітрою: у чому причина
Суспільне

На етапі в Ансі чоловіча команда була представлена лише трьома біатлоністами, хоча відправитися могли четверо.

У німецькому Обергофі відновився сезон Кубка світу з біатлону. У рамках перших стартів у 2022 році відбуваються спринти, змішані естафети та гонки переслідування.

Головною зміною у складі чоловічої збірної України стало повернення основи. Наприкінці року Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко та Богдан Цимбал замість участі на етапі Кубка світу в Ансі відправилися на збір у Італії, який було заплановано у межах підготовки до Олімпійських ігор.

Читайте також: Основа чоловічої збірної України пропустить четвертий етап Кубка світу з біатлону

В Ансі чоловіча збірна України все ж була представлена, але лише у складі трьох біатлоністів. У Францію відправилися Артем Тищенко, Тарас Лесюк та Руслан Ткаленко, однак квота була використана не на максимум: у чоловічих гонках сезону 2021/22 Україна може виставляти п'ятьох біатлоністів.

Після етапу в Ансі головний тренер збірної України Юрай Санітра зазначав, що спочатку в його планах було виставити п'ятьох біатлоністів на заключні гонки 2021 року. Проте згодом він просто вирішив "закрити очками Кубок націй, і щоб ми залишилися у боротьбі в заліку".

Читайте також: "Оцінка дуже висока". Санітра - про старт України в біатлонному сезоні та очікування від Олімпіади

А ось тренер чоловічої команди "Б" Микола Зоц в інтерв'ю XSport висунув іншу думку щодо незаповненої квоти. Він розповів, що насправді існувала можливість делегувати на четвертий етап більшу кількість спортсменів, але дійти згоди із головним тренером Юраєм Санітрою йому не вдалося.

Що саме трапилося: версія тренера команди "Б"

Микола Зоц зазначив, що мав розмову із Санітрою з приводу того, кого викликати для участі на етап в Ансі. Він пропонував відправити туди чотирьох біатлоністів: крім Артема Тищенка там мали б виступити Денис Насико, Віталій Труш та Андрій Доценко, однак Санітра натомість вирішив відправити на етап Руслана Ткаленка та Тараса Лесюка.

"Після гонок Кубка Австрії, які проходили під час збору в Обертілліаху, я бачив, що і Ткаленко, і Лесюк перебувають не в оптимальній формі, і на Кубку світу з нею боротися майже неможливо. Моя пропозиція була такою, щоб там виступили Насико, Труш та Доценко, а з Гохфільцена до них приєднався Тищенко. Санітра не погодився на цей варіант, сказавши, що з команди "Б" можна взяти лише одного спортсмена, а Ткаленко та Лесюк 100% мають бігти у Франції", - сказав тренер.

Читайте також: "Мабуть, ще не готовий". Що сказали українські біатлоністи після спринту в Ансі

За словами Зоца, Санітра хотів взяти лише одного біатлоніста з команди "Б", хоча була можливість брати двох. У підсумку було прийняте рішення взагалі не делегувати біатлоністів резервної команди на етап Кубка світу.

"Виникло запитання: а чому брати лише одного спортсмена з команди "Б", адже за логікою залишається вільним ще одне місце. Я підняв це питання і запропонував кандидатуру Насико та Труша, але знову отримав відповідь, що потрібен лише один спортсмен і ніяк інакше. Після цього ми ухвалили рішення, що усі спортсмени команди "Б" залишаться виступати на Кубку IBU в Обертілліаху, тому що там також були важливі гонки. До того ж вимальовувалася непогана естафета, оскільки приїхав сильний склад жіночої збірної".

Тренер резервної команди зазначив, що подібна ситуація виникає не вперше між ним та Санітрою. Зоц розповів, що пропонував Санітрі взяти на третій етап у Гохфільцені Дениса Насика, але замість цього туди відправився Артем Тищенко.

"Ця ситуація для мене досі трохи незрозуміла. Створюється певне враження, що у команди "А" - свій зачинений клуб, а у нас - свій. У моєму ж розумінні це має бути єдиний механізм, що працює на загальний результат".

"З основною командою, на жаль, такої комунікації [як з молодіжною командою] немає, і мені це здається дещо дивним. Навіть якщо взяти того ж Насика. На Кубку IBU у Шушені він суттєво вигравав ногами у Тищенка, у масстарті з п'ятьма колами був 22-м, у той час, як Артем - 26-й з одним. Після цього я запропонував, щоб на Кубок світу у Гохфільцен їхав саме Насико, але все одно викликали Тищенка. Взагалі вважаю, що вже після першої гонки на Кубку світу в Естерсунді Денис мав залишатися у розташуванні основної команди. Вже тоді було видно, що у нього є потенціал і він може додавати".

Що відомо

  • На старті сезону у зв'язку зі спалахом коронавірусу у основних біатлоністів на етапі Кубка світу дебютував Денис Насико, а Андрій Доценко провів перші гонки на цьому рівні за чотири сезони.
Читайте також: Тренер збірної України назвав двох біатлоністів з команди "Б", що увійдуть до складу на Кубок світу
  • Найкращий результат на етапах Кубка IBU сезоні 2021/22 продемонстрував Віталій Труш - дев'яте місце у масстарті в Шушені.
  • В Ансі Тарас Лесюк та Артем Тищенко посіли 46-е та 55-е місця, завдяки чому відібралися у гонку переслідування. Однак там біатлоністи фінішували лише 51-м (Тищенко) та 59-м (Лесюк).
  • В Обергоф збірна України відправилася у складі шістьох біатлоністів: до основи приєдналися Артем Тищенко та Тарас Лесюк.
На початок