"Задоволені прогресом, але можемо краще". Велепець - про виступ України у жіночій естафеті

"Задоволені прогресом, але можемо краще". Велепець - про виступ України у жіночій естафеті

Ексклюзивно
"Задоволені прогресом, але можемо краще". Велепець - про виступ України у жіночій естафеті
Суспільне

Тренер жіночої команди відзначив прогрес жіночої команди.

Автор: Сергій Цукіло

Жіноча збірна України провела другу естафетну гонку у сезоні 2021/22. На етапі у Гохфільцені українки фінішували п'ятими.

У порівнянні з першою естафетою, яка відбулася в Естерсунді, українки суттєво покращили результат. Тоді жіноча команда посіла десяте місце, причому тривалий час йшла за межами топ-15 у гонці.

Читайте також: Україна - п'ята у жіночій естафеті на етапі Кубка світу у Гохфільцені: результати гонки

Після гонки головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець дав ексклюзивне інтерв'ю Суспільне Спорт, у якому розповів про враження від естафети.

Велепець відзначив прогрес жіночої команди після результату в Естерсунді. Але вважає: результат міг бути ще кращим, звернуваши увагу на 13 додаткових патронів, які використали біатлоністки на вогневих рубежах.

  • Про прогрес у порівнянні з естафетою в Естерсунді

"Сьогодні виглядали набагато краще. Іра Петренко відпрацювала свій етап добре, боялися, що як раніше вона не зможе. Джима взагалі бігла добре, але 0+13 [результат України в естафеті] - це дві хвилини на стрільбищі разом із запасними. Скажу так: нам двері широко відчинили, але ми не зайшли. П'яте місце - суттєвий прогрес, але стрільба підвела. Блашко поки не вистачає на останнє коло. Два кола відпрацювала на хорошому рівні, сиділа у групі. На останнє не вистачило, але нічого".

  • Як оцінює результат України у порівнянні з іншими збірними

"Окрім Швеції жодна з команд на голову вище за нас не була, з усіма можна боротися. За француженками були недалеко, просто Білосюк наприкінці знизила темп. Ми на хорошому шляху, кажу про це ще з Естерсунду. Джима біжить, Білосюк біжить, Петренко підіймається. Працюємо далі".

  • Як пояснює хиби на вогневих рубежах

"Стрільба? Розумієте, коли біжиш та відчуваєш себе комфортно, то біжиш на високій швидкості, але важче стріляти. Це потрібно проходити через гонки. У Джими учора було завдання, треба було ризикувати, тому що з хорошою та швидкісною стрільбою могли потрапити у топ-3. Дівчата ризикнули, у когось вийшло, у когось - ні. Просто ці останні постріли, а потім витрачаєш по 15-20 секунд - це багато. Але ми з дівчатами задоволені прогресом, хоча можемо краще".

  • Про очікування від жіночого персьюту

"Джима та Білосюк завтра бігтимуть [гонку переслідування]. Сьогодні вони показали, що можуть триматися з усіма, Джима може наздоганяти. Треба відстріляти та закривати мішені. Хлопці сьогодні бігли штрафні кола по 25 секунд, для дівчат це буде 28-30. Треба чітко відстріляти та спробувати прогресувати".

Читайте також: Старт-листи на чоловічу естафету та жіноче переслідування третього етапу Кубка світу з біатлону
  • Про погодні умови у Гохфільцені

"Цей сніг дуже важкий. Він не слизький, треба працювати, жоден із спортсменів не може сказати, що він чудово відчуває під собою лижу. Треба сила, треба себе змушувати. І ті спортсмени, які у чудовій формі, вони мають ще більшу перевагу. Умови важкі, але це нічого страшного. Такі можуть бути і на Олімпіаді".

Що далі

  • Неділя, 12 грудня. 12:45 – Чоловіки, естафета (4х7.5 км)
  • Неділя, 12 грудня. 15:30 – Жінки, гонка переслідування (10 км)
На початок