"У персьюті всі зриваються зі старту, як дикі коні". Прима – про прогрес і очікування в Гохфільцені

"У персьюті всі зриваються зі старту, як дикі коні". Прима – про прогрес і очікування в Гохфільцені

Ексклюзивно
"У персьюті всі зриваються зі старту, як дикі коні". Прима – про прогрес і очікування в Гохфільцені
biathlon.com.ua

Український біатлоніст Артем Прима оцінив першу гонку третього етапу Кубка світу та шанси на наступні старти – ексклюзивно для Суспільне Спорт.

У австрійському Гохфільцені відбулися спринтерські гонки Кубка світу. Найкращий результат у чоловічій збірній показав Артем Прима, який фінішував 17-м без жодної хиби на вогневих рубежах. Це значний прогрес, порівняно з 76-м місцем на попередньому етапі у шведському Естерсунді.

У коментарі Суспільне Спорт Прима також порівняв свої показники з Естерсундом і поділився враженнями від зміни темпу й погоди та прийдешніх гонок.

Читайте також: Два українці - у топ-20 спринту на третьому етапі Кубка світу з біатлону: результати гонки

Що сказав Артем Прима

 • Про хід на трасі:

"В першу чергу зрадів тому, що зміг бігти перше коло. Уже сьогодні, порівняно з Естерсундом, він вийшов досить непогано: з хорошим темпом, швидкістю. За відчуттям друге було гірше. Третє, звісно, на фініші – печально. Подивився роздруківку: друге ще більш-менш, а на третє уже не вистачило. Є прогрес, це тішить. Хоч перше коло можу бігти. Сподіваюся, далі будуть старти, і можна буде і друге, і фінішне підтягнути".

 • Про стрільбу:

"Налаштовувся на хорошу стрільбу. Знаючи, які зараз кондиції, розумів, що вона мені необхідна. Слава богу, закрився останній габарит стоячи. Я відкладав, трохи підзадихнувся. Радий, що вийшло відпрацювати на нуль, хоча сьогодні була вітряна погода. Тому гонкою задоволений".

 • Про шанси в гонці переслідування:

"Важко говорити про покращення позиції за нинішніх кондицій. Звісно, хотілося б узяти очки – це був би непоганий варіант. Але гонка дуже швидка, контактна, рвані темпи, швидка стрільба".

"Я знаю, що таке персьют. Усі зриваються зі старту, як дикі коні. І коли ти на хорошому середньому рівні, то можеш із кимось конкурувати. Не кажу про топспортсменів, але з середнячками – так. А коли не зовсім хороша форма, що стосується ходу, важко щось казати. Дивишся покроково кожну гонку, намагаєшся на максимум вивертатися".
 • Про покращення, порівняно з Естерсундом:

"В Естерсунді я у спринті програв дві з половиною хвилини ходом, а тут – 1:11. Це велика різниця. Якщо там мені доводилося терпіти буквально з перших метрів дистанції, то тут перетерпів перше коло та йшов у хорошому режимі. Мені це дійсно сподобалося: я від першого кола отримав задоволення. Потім уже, звісно, було важче й сумніше".

 • Про очікування естафети:

"Там інше налаштування, там усе по-іншому. Коли є естафета на етапі, я завжди цьому радію, тому що можна командою поборотися за хороші позиції".

 • Про погоду, порівняно з Естерсундом:

"Погода пречудова, невеликий мінус, гори. Красиво й кльово, порівняно зі Скандинавією, тим більше, там було дуже холодно".

Читайте також: "Тактично думатимемо, хто пробіжить персьют, а хто - ні". Санітра - про виступ у спринті Гохфільцена

Яким був спринт на тертьому етапі Кубка світу 2021/22 для Артема Прими: ключові показники

 • Результат на фініші: 17-те місце (0+0) – відставання 54.3 секунди від переможця, німця Йоганнеса Кюна.
 • Час проходження дистанції: 41-ше місце – відставання 1:11.2 від найшвидшого на дистанції Кюна.
 • Час роботи на вогневих рубежах: 58-ме місце – 1:00.4 хвилини на 10 мішеней.
Читайте також: Старт-листи на жіночу естафету та чоловіче переслідування на третьому етапі Кубка світу з біатлону

Що далі

 • Субота, 11 грудня. 13:15 – Чоловіки, гонка переслідування (12.5 км)
 • Субота, 11 грудня. 15:15 – Жінки, естафета (4х6 км)
 • Неділя, 12 грудня. 12:45 – Чоловіки, естафета (4х7.5 км)
 • Неділя, 12 грудня. 15:30 – Жінки, гонка переслідування (10 км)
На початок