Зимову Універсіаду-2021 скасували менше ніж за два тижні до початку змагань: у чому причина

Зимову Універсіаду-2021 скасували менше ніж за два тижні до початку змагань: у чому причина

Зимову Універсіаду-2021 скасували менше ніж за два тижні до початку змагань: у чому причина
. www.winteruniversiade2021.ch

Цей старт мав би стати ювілейним.

Із 11-го до 21 грудня швейцарський Люцерн мав би приймати 30-ту в історії зимову Універсіаду. Однак менше ніж за два тижні організатори оголосили про те, що змагання, які проходять раз на два роки, скасовуються.

Універсіада у Швейцарії мала б відбутись у шести кантонах і на восьми спортивних об'єктах. Серед учасників - понад п'ятдесят країн, що планували виступити в десяти видах спорту, а саме - у біатлоні, кьорлінгу, фігурному катанні, гірськолижному спорті, лижних гонках, фристайлі, хокеї, сноубордингу, шорт-треку і спортивному орієнтуванні на лижах.

Однак тепер змагання не відбудуться у 2021 році, а про нові дати проведення Універсіади в пресрелізі Міжнародної федерації університетського спорту (FISU) мова не йшла.

У чому причина?

Організатори 30-ї зимової Універсіади заявили, що змагання скасовано через погіршенння епідеміологічної ситуації у світі та поширення нового штаму коронавірусу "Омікрон". Нова варіація COVID-19 має близько 32 мутацій і характеризується високим рівнем небезпеки, про що вже заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Так, уряд Швейцарії прийняв рішення заборонити в'їзд з низки країн, аби запобігти розповсюдженню хвороби. При цьому делегації, що подорожували з Австралії, Бельгії, Данії, Великобританії, Нідерландів, Гонконгу, Ізраїлю та Чехії, мали б обов'язково пройти через 10-денний карантин. Обмеження стосувались би не тільки спортсменів, а й працівників медіа, волонтерів та інших осіб, що брали участь в організації змагань.

"Нам неймовірно шкода, що ми не зможемо провести цей чудовий захід, і хочемо подякувати всім, хто так багато працював та інвестував протягом останніх років", - зазначив президент Спілки університетського спорту Швейцарії Майк Курт.

При цьому очільник організації висловив надію, що попри скасування змагань, зимова Універсіада в Люцерні залишить свій відбиток у історії:

"Ми переконані, що Люцерн 2021 залишить довгостроковий спадок для швейцарського спорту, незважаючи на скасування. Наприклад, близько 50 застарілих проєктів було запущено або реалізовано задля проведення зимової Універсіади. Зокрема, це торкнулось таких сфер, як зміцнення програми "подвійної кар'єриПобудова кар'єри в спорті та в іншій сфері водночас, оновлення спортивної інфраструктури, розвиток спорту та спортивних інновацій у Швейцарії".

Що відомо

  • Люцерн отримав право проводити зимову Універсіаду ще у 2016 році. Тоді це місто було єдиним претендентом те, аби прийняти ці змагання.
  • Збірна України виступала на зимових Універсіадах із 1993 року. "Синьо-жовті" пропустили змагання лише у 2019 році, коли їх приймав російський Красноярськ.
  • За 28 років українці здобули 26 золотих, 33 срібні та 30 бронзових медалей. Усього в активі України - 89 нагород.
  • Найкращий результат на зимовій Універсіаді українці показали у 2003 році в італійському Тарвізіо. Тоді в загальному медальному заліку Україна стала другою. Також "синьо-жовті" були третіми на аналогічних змаганнях у турецькому Ерзурумі у 2011-му.
  • Наступна зимова Універсіада має пройти у 2023 році в Лейк-Плесід, США.
Читайте також: Олімпіада-2022 у Пекіні може стати "найбільш неекологічною" в історії через штучний сніг
На початок