"У день рекорду все було ідеально". Рижикова - про рекорд України та найкращий сезон у кар'єрі

"У день рекорду все було ідеально". Рижикова - про рекорд України та найкращий сезон у кар'єрі

Ексклюзивно
"У день рекорду все було ідеально". Рижикова - про рекорд України та найкращий сезон у кар'єрі
AP

Ексклюзивний коментар Анни Рижикової для Суспільне Спорт.

Сезон 2021 року видався найкращим у кар'єрі 31-річної української бігунки Анни Рижикової. Спортсменка, що спеціалізується на бігу на 400 метрів з бар'єрами, показала найкращі результати не лише в своїй кар'єрі, але й в історії України.

На початку сезону Рижикова змогла оновити особистий рекорд, який до того тримався 9 років. І загалом упродовж змагального сезону вона провела вісім найшвидших забігів у кар'єрі (тобто вісім разів була швидкою за той особистий рекорд, що був встановлений у 2012 році) та тричі оновлювала personal best.

А на змаганнях у Стокгольмі на початку липня Анна Рижикова встановила новий рекорд України - 52.96 секунди (!). Рижикова стала лише 21-ю спортсменкою в історії, яка пробігла дистанцію 400 метрів з бар'єрами швидше ніж з 53 секунди.

Дивіться також: Бігунка Анна Рижикова перевершила рекорд України, який тримався 17 років

Також Анна змогла показати п'ятий результат у фіналі Олімпійських ігор, а ще здобула "бронзу" у фіналі Діамантової ліги.

Вона сама стверджує, що "дуже задоволена" сезоном і своїми результатами. Про це та інша Анна Рижикова розповіла в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт перед церемонією з нагоди 30-річниці створення НОК України.

  • Загальна оцінка та враження від сезону

"Сезон вийшов мені у задоволення, бо кожен старт, кожні змагання я раділа своїм високим результатам. Це додавало мені мотивації рухатися вперед, досягати нових вершин. Тому цей сезон пройшов з дуже гарним настроєм і на високому емоційному рівні, хоча й було важко. Але я дуже задоволена, бо упродовж усього довгого сезону тримала високий рівень результатів та високі місця.

Найбільше під час сезону переживала за можливе скасування Олімпіади. Це був найважчий тиск. А в іншому мені було комфортно готуватися, нарешті дочекалися Олімпійських ігор".

  • Враження від рекорду України та восьми найкращих забігів у кар'єрі

"Національний рекорд - це дуже високе досягнення, дуже високий результат. Я наблизиласяРекорд України від Рижикової - 52.96 сек. У фіналі Олімпіади вона пробігла другий найшвидший забіг у кар'єрі - 53.48 сек. до нього на Олімпіаді, але коли встановлювала рекорд - це був один забіг, а на Іграх-2020 ми пройшли через акліматизацію, через важкі погодні умови. Я показала у фіналі близький час до рекорду, це теж дуже сильний результат.

Коли я встановлювала національний рекорд [у Стокгольмі] - я уже була на піку. Це такий високий час, він не залежить від моєї особистої готовності: має бути і швидка доріжка, залежить також від умов, тренувань, як я виспалася чи не виспалася. У той день все було ідеально.

Відео рекордного забігу Рижикової на 52.96 сек

Уже у фіналі Діамантової ліги [знову змогла вибігти з 54-х секунд і здобула "бронзу"] не було такої відповідальності, як на Олімпіаді, тож трохи простіше. Але це був кінець сезону, форма така, що треба було себе більше збирати і більше терпіти, тож ці результати важче даються".

  • Про слова після фіналу Олімпіади - про рівень умов"Коли ми виїжджаємо на старти, за мною стоїть тренер, масажист, моя сім'я у якості підтримки. А на них працює ціла команда. Виходить, що я одна у полі воїн проти цілої армії" в Україні
"Сподіваюся, ми будемо це обговорювати з головними тренерами, з федерацією. Сподіваюся, що вони прислухаються до спортсменів, будуть враховувати їхні побажання і буде залучено значно більше кваліфікованих спеціалістів до роботи зі збірною України".

Що відомо

  • Упродовж сезону 2021 року Анна Рижикова провела 11 міжнародних стартів (попереду ще один), вона дев'ять разів підіймалася на подіум (крім одного етапу Діамантової ліги та Олімпійських ігор) та показала вісім найкращих результатів у кар'єрі.
  • Дев'ять з десяти найкращих результатів у кар'єрі у Рижикової саме в 2021 році.
  • Олімпіада-2020 стала для Анни другою в кар'єрі. Вона змагалася у Лондоні-2012, а Ріо-2016 пропустила. Одразу після фінішу на п'ятому місці вона емоційно прокоментувала свій результат.
  • Після фіналу Олімпіади в коментарі Суспільне Спорт Анна сказала, що вона на фоні суперниць "одна у полі воїн проти цілої армії". Читайте повністю той коментар українки.
На початок