"Якщо мене повернуть у спорт, буде ультиматум". Верняєв - про ймовірність зміни громадянства

"Якщо мене повернуть у спорт, буде ультиматум". Верняєв - про ймовірність зміни громадянства

Ексклюзивно
"Якщо мене повернуть у спорт, буде ультиматум". Верняєв - про ймовірність зміни громадянства
. УНІАН

Ексклюзивний коментар Олега Верняєва для Суспільне Спорт.

Збірна України зі спортивної гімнастики виступала на Олімпіаді-2020 без одного із лідерів: дворазового олімпійського призера Олега Верняєва дискваліфікували по справі із вживанням мельдонію.

Про відсторонення Верняєва стало відомо на початку року, довгий час цю ситуацію ніхто ні в команді, ні в федерації (українській чи міжнародній). І незадовго перед стартом Олімпіади було прийняте рішення: Верняєва дискваліфікували на чотири роки.

Читайте також: Гімнаст Верняєв подав апеляцію у CAS на рішення про дискваліфікацію на 4 роки. Що про це відомо

Український гімнаст подав апеляцію на це рішення, однак Ігри-2020 у Токіо пропустив. І якщо рішення залишиться незмінним, він пропустить також наступну Олімпіаду: його дискваліфікація триває до листопада 2024 року.

Однак Олег розраховує на те, що йому скоротять дискваліфікацію, хоча не гарантує продовження виступів за Україну. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт на церемонії з нагоди створення 30-річниці НОК України.

"Я поки нічого не афішую. Розбираємося, все, як кажуть, покрито туманом. Дуже багато питань, на які немає відповіді. Будемо розбиратися та дивитися. Поки що я не можу багато чого говорити. Працюємо, чекаємо, як воно все вийде. У будь-якому разі я розумію, що скасувати [рішення про дискваліфікацію] - навряд таке станеться. Але якби хоча б на рік скоротили покарання - було б класно, я б уже у листопаді [2023 року] повернувся у стрій", - сказав Верняєв.

Причину ймовірної зміни громадянства Верняєв пояснив тим, що в Україні йому можуть не створити відповідні умови для роботи. І навіть готовий поставити жорсткий ультиматум федерації.

"Чи готовий представляти Україну на Олімпіаді-2024? Якщо зменшать [термін дискваліфікації]. Ну як: у нас тут паралельно йде конфлікт у збірній. І якщо мене повернуть у спорт, то, скажімо так, "сюсюкання не буде" - буде ультиматум: або я готуюся за повним карт-бланшом, мені готують усі умови, які потрібні, та прибирають усіх тих людей, які мені заважають. Або ж відпускайте мене і я йду туди, де мені буде зручно працювати. Куди? Я про це ще не думав, не шукав собі ніяких пропозицій, оскільки я ще не повернувся у спорт. Просто говорю: або я потрібен і робіть мені повні умови, або ж не потрібен і відпускайте".

Верняєв натякнув, що конфлікт у збірній має з деякими гімнастами і справа не в умовах зі снарядами.

"Проблема в людях, які у нас знаходяться у залі. Які, скажімо так, самі собі створювали проблеми, а тепер кричать, що хтось їх ображав, заважав, що їм заважає молодіжна збірна та маленькі діти. Але це смішно, коли 30-річні дядьки говорять, що їм заважає дівчина-тренер або юніори по 17 років заважають тренуватися та готуватися до Олімпійських Ігор".

При цьому гімнаст наголосив: йти зі збірної бажання не має. Але ще більше Верняєв хоче займатися гімнастикою, якій і готовий надати пріорітет у разі пом'якшення дискваліфікацїі.

"Я хочу займатися гімнастикою та виступати. І хочу робити це вдома. І розраховую, що приймуть "правильну" сторону. Мені наша молодь не заважає, я її тільки підтримую. А якщо вона комусь заважає, то вони або бояться конкуренції, або я не знаю. Я ж професійний гімнаст, у мене вже вік підходить. Залишається лише один цикл [до Парижа-2024], коли я розумію, що виграватиму медалі. Навіщо мені йти, коли я можу тут виступати? Якщо я тут не потрібен, то я піду туди, де я буду потрібен".

ОНОВЛЕНО: за дві доби після публікації цього коментаря, Олег Верняєв дав відповідь на свої слова.

Хто такий Олег Верняєв

  • 27-річний український гімнаст. Олімпійський чемпіон Ріо-2016 на брусах, а також віцечемпіон Олімпіади-2016 у багатоборстві.
  • 4-разовий призер чемпіонату світу на брусах (чемпіон-2014), а також бронзовий призер ЧС-2019 у багатоборстві.
  • 6-разовий чемпіон Європи (усього на рівні континентальних першостей виграв 12 медалей).

Що відомо

  • Перед оголошенням рішення про дискваліфікацію Верняєв перебував понад півроку без гімнастики через відсторонення.
  • На Олімпіаді-2020 чоловіча збірна Україна була представлена чотирма гімнастами: Іллею Ковтуном, Петром Пахнюком, Євгеном Юденковим та Ігорем Радівіловим.
  • На Іграх у Токіо Україна виступила у чотирьох фіналах: у командному багатоборстві (сьоме місце), особистому (Ілля Ковтун - 11-е, Петро Пахнюк - 19-е), а також на паралельних брусах (Петро Пахнюк - сьоме місце).
Читайте також: Україна вперше в історії закінчила Олімпіаду-2020 без медалей у спортивній гімнастиці
На початок