Україна вперше за сезон не виграла "золото" на етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики AP

Гімнасти не змогли зачепитися за медалі в останній день змагань.

У словенському Копері завершився четвертий етап світового челендж-капу зі спортивної гімнастики. Першого медального дня Україна здобула три нагороди в трьох різних фіналах.

Чинний бронзовий призер чемпіонату Європи в багатоборстві Ілля Ковтун завоював "срібло" за вправу на коні та "бронзу" у вільних вправах. Яна Федорова виборола свою першу медаль Кубка світу в цьому сезоні – "бронзу" – на брусах.

Проте другий день не приніс нагород українській команді.

Усі результати жінок

• Фінали другого дня: вправи на колоді та вільні вправи

До топ-8 фіналісток у вправі на колоді українки не пройшли. Призові місця на цьому снаряді посіли канадка Кессі Лі (13.05 бала), хорватка Ана Джерек (12.8) та дворазова призерка чемпіонату Європи-2020, угорка Зоя Жекелі (12.2).

У вільних вправах виступала українка Яна Федорова. Але гімнастка була далекою від призової трійки: 12.05 бала вистачило тільки на сьоме місце.

Дворазова бронзова призерка чемпіонатів світу, британка Клавдія Фраґапане, обійшла українку на 0.85 бала (12.9) й виборола "золото". Також із медалями – Джерек (12.75) та бронзова призерка чемпіонату Європи-2020 у команді, угорка Доріна Бечоґе.

Усі результати чоловіків

• Фінали другого дня: опорний стрибок, паралельні бруси та поперечина

Україна була представлена лише в одному з трьох чоловічих фіналів другого дня. Ілля Ковтун боровся за свою третю нагороду змагань на паралельних брусах і за невисокої конкуренції на цьому турнірі мав на неї всі шанси.

Українець почав вправу з якісної стійки на руках, але далі пішли серйозні помилки: великі прогини в спині й до того ж падіння. Врешті Ковтун отримав 13.4 бала та посів останнє місце. Медалі на цьому снаряді завоювали турок Серкан Демір (14.5), казахстанець Фаррух Набієв (14.35) та Маріо Макк'яті (14.25).

Фінали в опорному стрибку та на поперечині пройшли без українців. Чемпіоном у стрибку став представник Ізраїлю Андрєй Медвєдєв (14.8) – дворазовий срібний призер чемпіонатів Європи на цьому снаряді. Зі "сріблом" – чотириразовий медаліст Європи, британець Кортні Таллок (14.625), "бронза" – в канадського чемпіона світу серед юніорів Фелікса Долчі (14.425).

Призери на поперечині: бельгієць Максім Гентгес (13.8), угорець Давід Вечерньєш (13.75), бронзовий призер Європейських ігор-2019, та канадець Долчі (13.65).

Медалі України на етапі в Копері

• "Срібло": Ілля Ковтун (кінь)
  • "Бронза": Ілля Ковтун (вільні вправи), Яна Федорова (бруси)

Це перший етап Кубка світу в цьому сезоні, з якого Україна не привозить "золото".

Як виступила Україна на етапах Кубка світу-2021

• Варна: 4 "золото" + 1 "срібло" + 0 "бронза"
  • Каїр: 5+2+4
  • Осієк: 1+1+0
  • Доха: 1+2+0
  • Копер: 0+1+2

• 10-12 вересня в турецькому Мерсіні відбудеться останній челендж-кап сезону зі спортивної гімнастики.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1Хокей