Україна завершила виступи на Паралімпіаді-2020: результат останнього старту

Україна завершила виступи на Паралімпіаді-2020: результат останнього старту

Україна завершила виступи на Паралімпіаді-2020: результат останнього старту
НКСІУ

Останніми змагалися стрільці.

Паралімпійська збірна України завершила змагання на Іграх-2020 у Токіо. Упродовж дванадцяти змагальних днів українці боролися за найвищі місця у п'ятнадцяти видах спорту.

Закривали прогрму виступів українців стрільці - Андрій Дорошенко, Юрій Стоєв та Ірина Щетнік виступали у дисципліні стрільби з гвинтівки з положення лежачи з 50 метрів. Це була четверта дисципліна для усіх трьох у Токіо.

Читайте також: Уперше в історії літніх Паралімпіад найтитулованішим спортсменом став українець

Пройти до фіналу вдалося лише 21-річій Щетнік, яка показала сьомий результат у кваліфікації. Дорошенко фінішував 14-м, Стоєв - 16-м, і вони завершили старти у Токіо.

Фінал для Ірини Щетнік став четвертим на дебютній Паралімпіаді в кар'єрі. Вона здобула дві "бронзи", а також одне четверте місце. Продовжити цю серію в останньому фіналі не вдалося.

Ірина розпочала фінал з пострілу в 9.2 бала (максимальний бал - 10.9), опустилася на восьме місце, з якого не змогла піднятися. Українка першою вилетіла за результатами фіналу та зайняла восьме місце у цьому фіналі. Чемпіонкою у цій дисципліні кульової стрільби стала словачка Вероніка Вадовікова.

Підсумок виступу України на Паралімпіаді-2020

  • 98 медалей: 24 золоті, 47 срібних та 27 бронзових. П'яте місце за кількістю нагород та шосте у медальному заліку.
  • Український плавець Максим Крипак - найтитулованіший атлет цієї Паралімпіади. Представник України уперше виграв "особистий медальний залік".
  • Україна здобула медалі в десяти видах спорту з п'ятнадцяти, в яких була представлена.
  • У порівнянні з Ріо-2016 Україна втратила медалей (тоді було 117 нагород, з яких 41 золота).
На початок