Україна здобула "срібло" та "бронзу" у метанні диска на Паралімпіаді-2020

Україна здобула "срібло" та "бронзу" у метанні диска на Паралімпіаді-2020

Україна здобула "срібло" та "бронзу" у метанні диска на Паралімпіаді-2020
World Para Athletics

Подвійний подіум для українських параатлеток.

Україна виграла 53 і 54 медалі на Паралімпійських Іграх у Токіо. Срібну та бронзову медалі здобули українські метальниці диска Яна Лєбєдєва та Зоя Овсій.

Фінал у секторі метання диска проходив у вечірню сесію шостого змагального дня Паралімпіади-2020. І був заключним за участю українських параатлетів - перед цим стрибуну у довжину Роману Павлику вдалося виграти "бронзу".

Читайте також: Легкоатлет Павлик - бронзовий призер Паралімпіади-2020 у стрибках у довжину. Це 52 медаль України

У фіналі метання диску змагалися дві представниці України: Зоя Овсій і Яна Лєбєдєва. І після виступу сімох спортсменок саме українські параатлетки йшли лідерками.

Овсій четвертою спробою метнула диск на 14.37 метри, побивши рекорд Паралімпіад. І перед виступом Лєбєдєвої була першою.

Лєбєдєва розпочала виступи з трьох поспіль незарахованих спроб. Організатори змагань пояснили це тим, що українка, метаючи диск, різними частинами тіла виходили за лінію.

Заключні спроби Лєбєдєвій зарахували, хоча вони були гіршими за стартові три. Але й завдяки ним українці вдалося метнути за 15 метрів, а після виступу Кейсі Мітчелл на 14.16 метри гарантувати собі медаль.

У секторі залишалося ще дві спортсменки - представниця ПКР Єлєна Горлова та бразилійка Елізабет Родрігес Гомес - головна претендентка на "золото". Горлова не перевершила результати українок - відповідно, Овсій також гарантувала собі медаль.

Однак здобути "золото" Лєбєдєвій не вдалося. Бразилійка Родрігес Гомес першою ж спробою перевершила результат українки, після чого його перевершила, метнувши диск на 16.35 метри. У підсумку виступи бразилійка закінчила з новим світовим рекордом - 17.62 метри.

Легка атлетика. Метання диска (клас - F51-F53)

 1. Елізабет Родрігес Гомес (Бразилія) - 17.62 метри
 2. Яна Лєбєдєва (Україна) - 15.48 метри
 3. Зоя Овсій (Україна) - 14.37 метри

Медалі Лєбєдєвої та Овсій стали десятою та 11-ю відповідно. Загалом у шостий змагальний день Україна в легкій атлетиці виграла чотири медалі - "срібло" у 100-метрівці виграв Ігор Цвєтов, а Роман Павлик став бронзовим призером у стрибках у довжину.

Читайте також: Україна здобула 50-ту медаль на Паралімпіаді-2020: її виграв титулований легкоатлет Цвєтов

Усі медалі України у шостий змагальний день Паралімпіади-2020

 • "золото": Марина Литовченко (настільний теніс, клас - 6), Андрій Трусов (плавання, 100 метрів, вільний стиль, клас - S7)
 • "срібло": Віктор Дідух (настільний теніс, клас - 8), Андрій Дорошенко (кульова стрільба, клас - SH1), Михайло Сербін (200 метрів, комплексний стиль, клас - S11), Ігор Цвєтов (легка атлетика, біг на 100 метрів, клас - T35), Яна Лєбєдєва (легка атлетика, метання диска, клас - F53)
 • "бронза": Ірина Щетник (кульова стрільба, клас - SH1), чоловіча збірна України (естафета, 4х100 метрів, вільний стиль, класи - S7 - S10), Роман Павлик (легка атлетика, стрибки у довжину, клас - T36), Зоя Овсій (легка атлетика, метання диска, клас - F51).

Хто така Яна Лєбєдєва

 • 37-річна українська параатлетка, представниця Херсонської області.
 • Лєбєдєва раніше не виступала у фіналах Паралімпійських Ігор.
 • Яна Лєбєдєва - 2-разова чемпіонка Європи (2018 та 2021 роки) у метанні диска. У 2017 та 2019 роках вона також вигравала "срібло" чемпіонату світу у штовханні ядра та метанні диска.

Хто така Зоя Овсій

 • 27-річна українська параатлетка, представниця Дніпропетровської області.
 • Овсій - 2-разова призерка Паралімпіад у Ріо-де-Жанейро: "срібло" вона виграла у метанні булави, "бронзу" - у метанні диска.
 • Зоя Овсій - 4-разова призерка чемпіонатів світу та Європи у метанні диска. У 2021 році вона виграла два "срібла" у метанні булави та метанні диска.
На початок