Україна здобула дев'яте та десяте "золото" Паралімпіади-2020

Україна здобула дев'яте та десяте "золото" Паралімпіади-2020

Україна здобула дев'яте та десяте "золото" Паралімпіади-2020
. Оксана Зубковська. Фото: AP Photo/Eugene Hoshiko

Перше в легкій атлетиці та єдине в академічному веслуванні.

Збірна України поповнила свій медальний залік Паралімпіади-2020 ще двома медалями на початку п'ятого змагльного дня, обидві нагороди - "золоті" (тепер в України 36 медалей: 10+17+9). Стати чемпіонами Токіо-2020 вдалося стрибунці у довжину Оксані Зубковській та веслувальнику Роману Полянському.

Обидва українці захистили своє звання найсильніших на Паралімпіаді, адже вигравали саме ці змагання у Ріо-2016.

Читайте також: П'ять золотих медалей та світовий рекорд. Як виступила Україна у 4-й день Паралімпіади-2020

"Золото" Зубковської

40-річна Оксана Зубковська - одна з найбільших зірок українського паралімпійського руху. Вона виступає у стрибках у довжину в класі T12 (для людей з вадами зору) - і виграла три попередні Паралімпіади (Пекін-2008, Лондон-2012 та Ріо-2016).

У Токіо Оксана приїхала у статусі чинної чемпіонки та головної фаворитки. Після перших двох раундів стрибків українка йшла третьою, а якраз третім своїм стрибком показала чемпіонський результат для цих Ігор - спроба на 5.54 метра!

Ніхто з суперниць не зміг наблизитися до українки навіть на відстань 15 сантиметрів, тож Зубковська пропустила свій четвертий та п'ятий стрибки, а шостим - пройшла "чемпіонську спробу" (тобто пішки, аплодуючи та свідомо зробивши заступ).

Для України - це перше "золото" легкої атлетики на Іграх-2020 у Токіо. Для Зубковської - четверте поспіль "золото" Паралімпійських ігор. Вона зрівнялася у статусі найтитулованішої української легкоатлетки в історії Паралімпіад.

Після виступу Оксана заявила, що не планує поки завершувати кар'єру та планує продовжити перебувати у спорті.

"Золото" Полянського

Змагання з академічного веслування на Паралімпійських іграх відбуваються у чотирьох класах - одиночки (чоловіча та жіноча), змішаній двійці та четвірці. У Ріо-2016 Україна завоювала лише одне "золото" в академічному веслуванні - його здобув Роман Полянський.

У Токіо-2020 ситуація повторилася: в України одна медаль, єдине "золото" в активі Романа Полянського. 34-річний веслувальник, який родом з Донеччини, а представляє Одесу, не залишив шансів своїм суперникам у фіналі - перевага на фініші склала більше 12 секунд!

Полянський відірвався з перших метрів дистанції (усього спортсмени долали 2000 м) і тільки збільшував свою перевагу. Як наслідок, надвпевнене "золото".

Роман Полянський став першим в історії українського академічного паравеслування дворазовим чемпіоном Паралімпійських ігор.

Усі чемпіони України на Паралімпіаді-2020 (станом на 29 серпня)

  • Єлизавета Мерешко (плавання, 50 метрів, вільний стиль, клас - S6), Мар'яна Шевчук (пауерліфтинг, до 54 кг), Анна Стеценко (плавання, 400 метрів, вільний стиль, клас - S13), Євгеній Богодайко (плавання, 100 метрів, брас, клас - S6), Максим Крипак (плавання, 100 метрів, вільний стиль, клас - S10), Михайло Сербін (плавання, 100 метрів, клас - S11), Денис Дубров (плавання, 200 метрів, комплексне плавання, клас - S8), Єлизавета Мерешко (плавання, 100 метрів, брас, клас - S5), Оксана Зубковська (легка атлетика, стрибки у довжину, клас - F12), Роман Полянський (академічне веслування, одиночка, клас - PR1).
На початок