Україна здобула друге "срібло" у плаванні на Паралімпіаді-2020: його виграв Максим Крипак

Україна здобула друге "срібло" у плаванні на Паралімпіаді-2020: його виграв Максим Крипак

Україна здобула друге "срібло" у плаванні на Паралімпіаді-2020: його виграв Максим Крипак
. YouTube

Четверта медаль України у параплаванні загалом.

Україна здобула сьому медаль Паралімпійських Ігор у Токіо. 26-річний плавець Максим Крипак став срібним призером Паралімпіади-2020 у запливі 50 метрів вільним стилем у класі S10.

Крипак до Паралімпіади у Токіо підходив у статусі одного з претендентів на здобуття золотої медалі. На Іграх у Ріо-де-Жанейро український плавець здобув "золото" на дистанції 50 метрів вільним стилем.

У кваліфікації Крипак також виявився одним із найшвидших, показавши другий час. Випередив його лише австралієць Ровен Крозерс, якому українець поступився 0.33 секунди.

Так само, як і у кваліфікації, боротьба за перше місце і "золото" Паралімпіади у фіналі пройшла саме між Крозерсом та Крипаком. Український плавець суттєво покращив свій результат у порівнянні з кваліфікацією, проте все одно поступився Крозерсу - час на фініші українця склав 23.33 секунди (на 0.12 секунд менше, аніж у австралійця).

Плавання, 50 метрів (вільний стиль). Клас - S10

  1. Ровен Крозерс (Австралія) - 23.21 секунди
  2. Максим Крипак (Україна) - 23.33 сек
  3. Феліпе Ендрюс Мело Родрігес (Бразилія) - 23.50 сек

Це четверта медаль України у плаванні на Паралімпіаді-2020. Поки що єдиною володаркою "золота" є Єлизавета Мерешко, яка здобула перемогу на дистанції 50 метрів вільним стилем. "Срібло" також виграв і 31-річний плавець Антон Коль.

Читайте також: Україна здобула перше "золото" на Паралімпіаді-2020: його виграла плавчиня Мерешко

Хто такий Максим Крипак

  • 26-річний параатлет, що представляє Харків і виступає в параплаванні.
  • 5-разовий переможець Паралімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем, 100 метрів на спині та в естафеті 4х100 метрів вільним стилем. У його активі також є срібні медалі на дистанціях 100 метрів батерфляєм, а також в індивідуальному комплексному плаванні на 200 метрів та в естафеті 4х100 метрів вільним стилем.
  • 5-разовий чемпіон світу та 10-разовий чемпіон Європи.
  • Крипак розпочав займатись плаванням у віці 6 років, змагався на рівних із представниками олімпійського плавання. Однак через погіршення стану здоров’я був змушений перейти в параплавання.
  • Крипак має аномальний розвиток правої нижньої кінцівки та виступає в паралімпійській категорії S10, до якої належать спорстмени з мінімальним ушкодженням тіла, що впливає на функціонування ніг, або ж з ампутованою ступнею чи кінцівкою нижче коліна.
На початок