Британський спринтер-медаліст Олімпіади-2020 відсторонений через позитивний допінг-тест

Британський спринтер-медаліст Олімпіади-2020 відсторонений через позитивний допінг-тест

Британський спринтер-медаліст Олімпіади-2020 відсторонений через позитивний допінг-тест
. AP Images

Медалі можуть забрати у всієї збірної Великої Британії в естафеті.

Допінг-проба британського легкоатлета Чіджінду Уджі, яка була взята після виступу на Олімпіаді-2020, дала позитивний результат. Спортсмена відсторонено від змагань, про це повідомляє BBC.

У пробі Уджі знайшли дві заборонені речовини: остарін та S-23. За інформацією антидопінгових організацій, остарін має "схожі ефекти до тестостерону", а S-23 має "схожі ефекти до стероїдів".

На Олімпіаді-2020 Токіо Чіджінду був стартером британської естафетної четвірки 4х100 метрів. Зрештою, за результатами фінального забігу британці фінішували на другому місці, поступившись 0.01 секунди італійцям.

Але тепер у Великої Британії можуть забрати срібні медалі. За антидопінговими правилами World Athletics, якщо порушення здійсним один учасник естафетної четвірки - уся команда автоматично дискваліфікована зі змагань, її результати анульовані.

Британська федерація легкої атлетики, як і сам спортсмен, від коментарів поки що відмовилися.

Атлет може запросити вскриття проби "Б", якщо і вона покаже позитивний результат, справа буде передана в Спортивний арбітражний суд. Він уже прийме рішення щодо дискваліфікації спортсмена та усієї збірної Великої Британії.

Уджі - не перший спортсмен, якого відсторонили через позитивний допінг-тест на Олімпіаді-2020. Ще три атлети були відсторонені раніше: Садік Міху (Бахрейн, біг на 1500 метрів), Бенік Абрамян (Грузія, штовхання ядра) та Марк Одіамбо (Кенія, біг на 100 та 200 метрів). Однак саме Уджі - перший медаліст Токіо-2020, чий допінг-тест дав позитивний результат.

Читайте також: "Можемо отримати два золота"? Стрибки у висоту на Олімпіаді-2020 завершилися унікальною ситуацією
На початок