Магучіх - бронзова призерка Олімпіади-2020, Геращенко і Левченко - у топ-8

Магучіх - бронзова призерка Олімпіади-2020, Геращенко і Левченко - у топ-8

Магучіх - бронзова призерка Олімпіади-2020, Геращенко і Левченко - у топ-8
. Associated Press

Ярослава припинила виступи на висоті 2.00 метри.

Фінал жіночих стрибків у висоту став заключним легкоатлетичним стартом для України на Олімпійських Іграх. І наймасовішим - у фіналі цієї легкоатлетичної дисципліни змагалися одразу три представниці України.

У фінал жіночих стрибків у висоту виступили Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко. У кваліфікації Геращенко та Левченко мали проблеми з висотою 1.95 метри, взявши її з третьої спроби. Магучіх одного разу не подолала висоту 1.90 метри.

Саме Магучіх була однією із головних претенденток на перемогу у стрибках у висоту. Вона підходила до Олімпійських Іграх у якості лідерки сезону за подоланої висотою - 2.03 метри взяла 19-річна українка.

Читайте також: Українська стрибунка у висоту Магучіх встановила найкращий результат сезону у світі: відео

Головними претендентками українських стрибунок у боротьбі за медалі були американка Вешті Каннінгем, австралійка Нікола Макдермотт, а також представниця ОКР Марія Ласіцкене. Саме ці три спортсмени разом із Магучіх подолали планку у 2.00 метри у 2021 році.

Першою зі стрибків у висоту вибула шведка Мая Нільссон. Взявши планку 1.95 у кваліфікації, шведська стрибунка поступилася вже за підсумками виступів на висоті 1.88 метри. Магучіх, Левченко та Геращенко підходили до висоти 1.93 метри без жодної хиби, причому Ярослава стартову висоту 1.84 метри пропускала.

З висотою 1.93 метри з першої спроби впоралися сім спортсменок, серед них - Магучіх і Геращенко. Левченко знадобився для цього ще один стрибок. На цій стадії ніхто зі стрибунок змагання не покинув - усі подолали 1.93 метри.

А ось на 1.96 метри змагання покинули одразу три стрибунки - німкеня Марі-Лоуренс Юнгфляйш, полячка Каміла Ліцвінко та болгарка Мірела Демірева. Ярославі Магучіх та Юлії Левченко знадобилися додаткові спроби, а ось Ірина Геращенко та Нікола МакДермотт стали єдиними, хто подолав її одразу ж.

1.98 метри виявилася складними для Юлії Левченко та Ярослави Магучіх. Магучіх змогла подолати її лише з третьої спроби, а ось Левченко після двох спроб перенесла на 2.00 метри і не взяла цю висоту. Ірина Геращенко не використала один стрибок, але з другого подолала її, оновивши власний рекорд сезону.

До 2.00 метри з подоланою висотою 1.98 м підійшли чотири спортсменки - австралійка Макдермотт, представниця ОКР Ласіцкене. І дві українки - Геращенко та Магучіх - одна з них точно гарантувала медаль Олімпіади.

2.00 метри з першої спроби взяла Макдермотт. Ласіцкене та Магучіх - з другої. А ось Геращенко не використала жодної спроби - у трійці залишилася Ярослава Магучіх.

А ось на 2.02 метри в лідери вийшла представниця ОКР Марія Ласіцкене. Макдермотт та Магучіх її не подолали одразу, проте австралійка взяла її з другої спроби, а ось українка перенесла на 2.04 метри.

2.04 з першої спроби не взяла жодна із стрибунок. При цьому для Магучіх це була друга спроба - залишалася ще одна. Другий раунд - Макдермотт не взяла висоту, так само, як і Магучіх.

У підсумку Україна виборола лише одну медаль. Ярослава Магучіх - бронзова призерка.

Олімпійською чемпіонкою стала представниця ОКР Марія Ласіцкене. Вона взяла висоту 2.04 метри з другої спроби, Нікола Макдермотт її не взяла взагалі.

Стрибки у висоту (жінки). Фінал

  • 1. Марія Ласіцкене (ОКР) - 2.04 метри
  • 2. Нікола Макдермотт (Австралія) - 2.02 метри
  • 3. Ярослава Магучіх (Україна) - 2.00 метри
  • 4. Ірина Геращенко - 1.98 метри

...

  • 8. Юлія Левченко - 1.96 метри

Це вдруге Україна виграє медаль у стрибках у висоту на Олімпіаді. У 2016 році "бронзу" здобув Богдан Бондаренко, проте у Токіо він не відібрався.

Що відомо

  • Найкращий результат Магучіх у сезоні - 2.06 метри. З ним вона стрибнула у лютому на турнірі в Банській-Бистриці у приміщенні.
  • Марія Ласіцкене стрибком 2.04 м показала найкращий результат сезону. Її особистий рекорд - 2.06 метри у 2017 році.
  • Нікола Макдермотт стрибком 2.02 метри оновила континентальний рекорд. Перед цим вона брала висоту 2.01 метри.
  • Ірина Геращенко та Юлія Левченко на Олімпіаді-2020 оновили власні найкращі результати сезону.

Усі медалі України на Олімпіаді-2020

На початок