Боксер Олександр Хижняк програв у фіналі та став срібним призером Олімпіади-2020

Боксер Олександр Хижняк програв у фіналі та став срібним призером Олімпіади-2020

Боксер Олександр Хижняк програв у фіналі та став срібним призером Олімпіади-2020
AP

Ще одне "срібло" на Олімпіаді-2020.

26-річний Олександр Хижняк - віце-чемпіон з боксу. Український боксер пройшов усю турнірну сітку на турнірі в Токіо та завоював "срібло" на Іграх-2020.

На шляху до фіналу Хижняк почергово вибив суперників з Японії, Домініканської Республіки та Філіппін. У вирішальному бою за "золото" українець бився проти представника Бразилії, Еберта Койсенсана Соузу.

Це була не перша зустріч боксерів: вони двічі зустрічалися на турнірі в Болгарії (у 2019 та 2020 роках), двічі перемагав українець.

Третю перемогу над Соузою Хижняк міг здобути у найважливішому бою в своїй аматорській кар'єрі. Але це йому не вдалося.

Як проходив бій для Хижняка?

У першому ж раунді український боксер пішов уперед і почав здобувати перевагу над Соузою. Українець майже не відпускав бразильця від канатів і наприкінці 3-хвилинки наніс кілька небезпечних ударів. Підсумок раунду - усі п'ять суддів віддали перемогу Хижнякові.

Другий раунд - і схожий сценарій. Хижняк продовжив тиснути на Соузу, бразилець намагався з усіх сил збити темп українця, але той одразу ж повертався до атак. Знову судді віддали перевагу Олександрові - українець гарантував собі перемогу за очкам, якщо б його не нокаутували.

Хижняк продовжив тиснути, але Соуза відбивався. Бразильцеві вдалося здобути перемоги - українець потрапив у нокаут і суддя достроково зупинив бій.

Бокс. Вага до 75 кг. Фінал

Олександр Хижняк (Україна) програв Еберту Койсенсану Соузу (Бразилія)

Що означає ця медаль Хижняка

  • Україна здобула п'яте "срібло" Олімпіади-2020. Усього в України уже 16 медалей.
  • Переможна серія Хижняка в аматорську боксі перервана. Вона складала 62 бої.
  • Україна завоювала першу медаль в боксі з Олімпіади-2012. Востаннє це було у 2012 році.

Хто такий Олександр Хижняк

  • 26-річний український боксер, представник Полтавської області у вазі до 75 кг.
  • Хижняк - чемпіон світу-2017 у середній вазі. Крім цього, на міжнародному рівні він вигравав Євро у 2017 році, а також дві медалі Європейських Ігор - у 2019-му ("золото") та 2015-му ("бронза").
  • На Олімпіаду-2020 Хижняк відібрався завдяки перемозі на європейському ліцензійному турнірі. У фіналі він здолав представника ОКР Глєба Бакши.

Усі медалі України на Олімпіаді-2020

На початок