"Не погоджуюся з рішенням судді". Олександр Хижняк - про поразку нокаутом у фіналі Олімпіади-2020

"Не погоджуюся з рішенням судді". Олександр Хижняк - про поразку нокаутом у фіналі Олімпіади-2020

Ексклюзивно
"Не погоджуюся з рішенням судді". Олександр Хижняк - про поразку нокаутом у фіналі Олімпіади-2020
AP

Ексклюзивний коментар Хижняка для Суспільне Спорт.

Український боксер Олександр Хижняк поступився у фіналі Олімпійських Ігор у Токіо. У третьому раунді Хижняка нокаутував бразилець Геберт Соуза, який і став олімпійським чемпіоном.

Читайте також: Боксер Олександр Хижняк програв у фіналі та став срібним призером Олімпіади-2020

Перед нокаутом Хижняк мав абсолютне лідерство у бою. За підсумками перших двох раундів українець здобув абсолютну перевагу від суддів - він вигравав 20:18 за оцінками усіх суддів. Олександру потрібно було лише пройти третій раунд, щоб виграти "золото". Але він цього не зміг зробити.

Після бою та церемонії нагородження Олександр Хижняк дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт. У ньому він наголосив - не згоден з рішенням судді.

"Відразу піднявся. Не можу сказати, що не міг продовжувати поєдинок. За секунд 4-5 відновився і гарно відчував. Не знаю, чому рефері одразу зупинив бій. У багатьох подібних поєдинках бій продовжують, відраховують до дев'яти і він продовжується. Не знаю, чому суддя одразу його зупинив поєдинок та не давав продовжувати. Гарно себе почував, був готовий йти уперед і перемагати", - наголосив Олександр.

Хижняк наголосив: зупинятися на цьому не збирається. І, схоже за все, буде відбиратися і на наступну Олімпіаду, що відбудеться у Парижі у 2024 році.

"Трапилося, що трапилося. На все воля божа. Слава богу за все, хотілося перемогти. Наша ціль була - "золото" Олімпійських Ігор. Ціль ця не підкорилася. Напевно, нам потрібно ще раз пройти цей шлях і цю медаль зробити золотою", - додав українець.

На прес-конференції український боксер повторив свою тезу: продовжувати поєдинок був готовий і рішення судді одразу його зупинити йому незрозуміле.

"У нас такий вид спорту - сталося, що сталося. Не згоден із рішенням судді, тому що він одразу зупинив поєдинок. Важко тут щось коментувати. Я себе гарно почував. Не скажу, що якийсь сильний удар пропустив, одразу ж піднявся і був готовий продовжувати поєдинок. Не було такого відчуття, що я пропустив серйозний удар. Одразу міг продовжити поєдинок, одразу встав і показував це судді. Не зрозумів, чому він так швидко зупинив поєдинок", - пояснив Хижняк.

Що відомо

  • Для Хижняка поразка у фіналі Олімпіади-2020 стала першою за останні 62 бої.
  • Медаль Хижняка у боксі стала першою для України з часів Олімпіади-2012. У 2016 році українські боксери не вигравали медалей у Ріо.
  • Срібна медаль Хижняка стала п'ятою для України на Олімпіаді-2020. У 15-й змагальний день срібну нагороду вибороли також веслувальниці Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 метрів).
Читайте також: Україна здобула четверте "срібло" Олімпіади-2020: його виграли каноїстки Лузан та Четверікова
На початок