19-річна українська стрибунка у воду планує завершити кар'єру після виступу на Олімпіаді-2020

19-річна українська стрибунка у воду планує завершити кар'єру після виступу на Олімпіаді-2020

Ексклюзивно
19-річна українська стрибунка у воду планує завершити кар'єру після виступу на Олімпіаді-2020
AP

Українка виявилася дуже незадоволеною своїм результатом у кваліфікації Олімпіади-2020.

19-річна Софія Лискун однією з останніх серед українських стрибунів у воду змагалася на Олімпійських Іграх у Токіо. Лискун конкурувала у стрибках з 10-метрової вишки, але не змогла пройти у півфінал.

Для Лискун Олімпіада-2020 стала першою у кар'єрі. До неї стрибунка у воду підходила у статусі чемпіонки Європи зі стрибків у воду з 10-метрової вишки. А у 2021-му українка стала бронзовою призеркою Євро з водних видів спорту, змагаючись у синхронних стрибках з 10 метрів.

Лискун намагалася подолати кваліфікацію Олімпіади-2020 та продовжити виступи у півфіналі. Проте виступила з передостаннім результатом на Іграх, а після змагань заявила у коментарі Суспільне Спорт, що роздумує над завершенням кар'єри.

Читайте також: Українка Лискун - передостання у кваліфікації Олімпіади-2020 зі стрибків з 10-метрової вишки

Що трапилося?

Українська стрибунка у воду виконала у кваліфікації три стрибки з п'яти з результатами поза топ-20, причому у другій та третій спробі показала передостанній та останній результати.

Ключовим моментом у виступі Лискун став третій стрибок. Його українська спортсменка виконувала зі стійки на руках, але не змогла зафіксуватися з першої спроби. Тому змушена була вдруге ставати у стійку, і у підсумку вона отримала за стрибок лише 14 балів.

Після виступу Лискун дала інтерв'ю Суспільне Спорт. І наголосила: не знає, чи готуватиметься до Олімпійських Іграх-2024 у Парижі, але й взагалі після виступу у Токіо розмірковує над завершенням кар'єри.

"Чи буду готуватися до Олімпіади-2024? Не знаю. Більше ні, аніж так. Тому що ось так. Так, [планую завершити кар'єру]".

Щодо самого виступу, то Лискун зазначила: відчуває жахливі емоції від виступу. Особливо після виконання третього стрибка у воду.

"Емоції жахливі, тому що виступила жахливо. Впала під час третього стрибка зі стійки. Звісно, очікувала чогось більшого, але вийшло як вийшло".

Українка зазначила: тренер повернав її до боротьби після невдалої спроби. Лискун отримала вищі оцінки за два останні стрибки, але наголосила: моральний стан уже був не тим.

"Тренер намагався повернути мене у змагальний стан. Але, скажімо, ось цей стан був втрачений після того, як упала".

Виступ у одиночному турнірі зі стрибків з 10-метрової вишки був для Лискун останнім. Вибороти ліцензію у синхронних стрибках з 10-метрової вишки Україні не вдалося.

Софія Лискун: найголовніші досягнення у кар'єрі

  • Софія Лискун змагається у стрибках у воду з 2014 року.
  • У 2017 році Лискун здобула першу нагороду на дорослому рівні - бронза чемпіонату Європи зі стрибків у воду (синхронні стрибки з 10 метрів).
  • У 2018-му, окрім "золота" у команді на чемпіонаті Європи з водних видів спорту, Лискун змагалася на юніорських Олімпійських Іграх. Там вона здобула дві нагороди - "срібло" (10-метрова вишка) та "бронзу" у командних змаганнях.
  • 2019 рік - Софія Лискун здобула "золото" чемпіонату Європи з водних видів спорту у особистих стрибках з 10-метрової вишки.
  • 2021 рік - Лискун здобула "бронзу" на Євро з водних видів спорту у синхронних стрибках (синхронні стрибки з 10-метрової вишки).
  • 2021 рік - виступ на Олімпіаді-2020 у стрибках у воду з 10-метрової вишки, передостаннє місце у кваліфікації.
На початок