"Метав на свої метри, а не на 15 гірше, як інші українці". Кохан - про виступ на Олімпіаді

"Метав на свої метри, а не на 15 гірше, як інші українці". Кохан - про виступ на Олімпіаді

Ексклюзивно
"Метав на свої метри, а не на 15 гірше, як інші українці". Кохан - про виступ на Олімпіаді
AP

Український метальник молота - про результат у фіналі Олімпійських Ігор у Токіо.

Авторка: Юлія Пазенко

20-річний Михайло Кохан посів четверте місце на Олімпійських Іграх у Токіо. Український метальник молота зупинився у кроці від олімпійського подіуму та здобуття медалі Олімпіади.

Для Кохана Олімпіада у Токіо стала дебютною - до цього він змагався лише на юніорському рівні, де став чемпіоном. У фіналі метання молота український легкоатлет встановив кілька унікальних досягнень. Зокрема став наймолодшим спортсменом, що метнув молот за 80 метрів.

Читайте також: 20-річний Михайло Кохан - четвертий на Олімпіаді-2020 у метанні молота

Після виступу на Олімпіаді Кохан дав флеш-коментар Суспільне Спорт, у якому звернув увагу на результат у фіналі. За словами Кохана, він задоволений тією боротьбою, яку зміг нав'язати у фіналі.

"У принципі непогано. Як бачите, боротьба була на зовсім інших метрах, а 80 метрів не вистачило, щоб бути в трійці. Для 20 років - цілком достатній для мого віку результат. Я практично метнув свої метри. Як метав - так і метнув. Не знаю, був готовий чи ні".

Звернув увагу Кохан і на виступ інших українців у метанні. Лише Кохан подолав кваліфікацію серед усіх українських метальників на Олімпійських Іграх.

"Я зробив усе що хотів. Метав на 80 метрів - показав тут цей результат, а не на 10-15 метрів гірше, як інші учасники з України". Вважаю, що виступив гідно. Виграв чемпіонат Європи за своїм віком. А тут, Олімпіада - прикольно, досвід".

Щодо рівня Олімпійських Ігор, то Кохан не вважає, що ці змагання відрізняються від інших світових турнірів. Він звернув увагу, що на олімпійському турнірі

"Це звичайні змагання, але вони по-іншому називаються. Суперники ті ж, у нас же нічого не змінюється".

Наостанок, Кохан зазначив, що підготовка до Олімпійських Ігор склалася для нього непросто. Зокрема, через те, що він потрапив у лікарні та суттєво втратив у вазі.

"Медаль? Може, деякі хлопці закінчать, їм по 31 уже. Побачимо. У цьому році був дуже важкий сезон, був у лікарні, втратив 12 кілограм у вазі. Підготовка перервалася та довелося знову розпочинати".

Хто такий Михайло Кохан

  • 20-річний представник Дніпропетровської області у метанні молота.
  • У 2018 році Кохан став переможцем юнацьких Олімпійських Ігор у Буенос-Айресі. Олімпіада у Токіо стала для Кохана першою дорослою.
  • Найкращий результат Кохана до Олімпіади на рівні чемпіонатів світу та Європи - п'яте місце на чемпіонаті світу.
  • Найкращий результат у кар’єрі українця – 80.78 м. Цієї позначки Кохан сягнув 6 липня 2021 року в угорському Секешфегерварі на "Меморіалі Іштвана Дюлая". Жодному з 20-річних спортсменів у світі не вдавалось перейти 80-метровий рубіж.

Результати українців у метанні

  • 4-е місце: Михайло Кохан (молот)
  • 20-е місце: Микита Нестеренко (диск), Гліб Піскунов (молот)
  • 21-е місце: Ірина Климець (спис)
  • 30-е місце: Ірина Новожилова (спис)
  • 31-е місце: Наталя Семенова (диск)
На початок