Марина Бех-Романчук - п'ята у фіналі стрибків в довжину на Олімпіаді-2020

Марина Бех-Романчук - п'ята у фіналі стрибків в довжину на Олімпіаді-2020

Марина Бех-Романчук - п'ята у фіналі стрибків в довжину на Олімпіаді-2020
AP

П'ять заступів завадили українці поборотися за вищі місця.

Перший фінал за участю представниці України у легкій атлетиці відбувся у вівторок, 3 серпня. У сектор стрибків у довжину вийшла українка Марина Бех-Романчук.

Бех-Романчук вистачило однієї успішної спроби для того, щоб пройти у фінал стрибків у довжину. Після стрибка на 6.71 метри українка двічі виконувала спробу із заступом. Проте у топ-12 найкращих легкоатлеток потрапила, а отже мала вийти у фінал.

У фіналі Бех-Романчук мала одразу кількох сильних претенденток. Нігерійка Езе Брум володіла найкращим результатом сезоном - 7.17 метри, за 7.00 стрибали також і американки Тара Девіс та Брітні Різ, представниця Британських Віргінських островів Шантей Мелоун, а також сербка Івана Спановіч і німкеня Малайка Міхамбо, яку українка випередила у фіналі Євро у приміщенні. Сама Бех-Романчук у 2021 стрибала на 6.92 метри - саме у фіналі того чемпіонату Європи.

Дивіться також: Чемпіонський стрибок Марини Бех-Романчук на Євро з легкої атлетики: відео

Для Бех-Романчук фінал Олімпіади у Токіо був другим у кар'єрі. У Ріо-де-Жанейро вона закінчила виступ без результату - усі три стрибки виконала із заступом.

Як виступила Бех-Романчук?

Фінал стрибків у довжину на Олімпійських Іграх у Токіо проходив у два етапи. Перший - участь усіх 12 спортсменок, три спроби - вісім із найкращим результатом проходять далі, де мають ще по три спроби.

Бех-Романчук розпочинала стрибки сьомою - одразу після лідерки сезону Езе Бруме, яка виконала першу спробу із результатом 6.97 метри. І виконала її невдало - українка стрибнула із заступом.

За підсумками перших спроб лідерство було за нігерійкою Бруме. У топ-3 були також німкеня Малайка Міхамбо (6.83 метри) та сербка Івана Спановіч (6.71 метри). Окрім Бех-Романчук, із заступом виконала перший стрибок лише британка Жасмін Соєрс.

Суттєво покращити свій результат за підсумками другого стрибка вдалося Міхамбо (6.95 метри), Спановіч (6.91 метри), американка Брітні Різ. Після стрибка лідерки Бруме (6.67 м), на свою спробу відправилася Марина Бех-Романчук.

Другий стрибок - і знову заступ. Цього разу українка заступила на планку на два сантиметри, хоча виконала набагато кращий стрибок, аніж під час першої спроби.

бех-романчук
UA: Перший

Третя спроба могла стати для Бех-Романчук останньою. Але не стала - українка влучила у планку і стрибнула за 6.80 метри. Із результатом 6.88 метри легкоатлетка піднялася на п'яту сходинку. Хоча після успішного стрибка усе одно була собою незадоволена.

За підсумками стартових трьох стрибків Бех-Романчук пройшла у другий етап фіналу. А лідеркою стала Брітні Різ - 6.97 метри та краща друга спроба, ніж у Езе Бруме. Не відібралася шведка Хадді Санья із 6.67 метрами вона не випередила британку Сойєрс, яка показала результат 6.80 м.

Другий етап стрибків спортсменки розпочали в оберненому порядку від того, як фінішували у першому. Бех-Романчук стартувала четвертою, але заступила більш, ніж на 10 сантиметрів за планку. Та й під час стрибка приземлилася на коліно - попереду у українки було ще дві спроби.

У четвертому стрибку відбулася зміна лідера - Езе Бруме повернула собі лідерство, виконавши стрибок на 6.88 метри, який став для неї другим кращим. Слідом за нею показала результат найкращого і Брітні Різ, але на 6.87 метри - один сантиметр переваги у нігерійки.

П'ятий стрибок міг би стати найкращим для Марини Бех-Романчук. Українка стрибнула під 7.00 метрів, але на 2.5 сантиметри заступила. Проте суперниці не покращували свої результати - українка залишалася п'ятою. А у боротьбі Бруме та Різ попереду вийшла американка - Брітні стрибнула на 6.95 метри, випередивши нігерійку. І мала виконати заключний стрибок останньою.

Після останнього стрибка Марина Бех-Романчук гарантувала собі п'яте місце - жодна із суперниць її не обійшла. Проте у самої українки була можливість покращити свій результат. Але ще один заступ і усе - за медаль українка не поборолася.

Трійка у стрибках у довжину була визначена - Брітні Різ, Езе Бруме та Малайка Міхамбо гарантували собі медалі. Проте Міхамбо вийшла у лідери - 7.00 метри при недоступі на 19 сантиметрів! І саме вона стала олімпійською чемпіонкою

Стрибки у довжину. Фінал. Жінки

  1. Малайка Міхамбо (Німеччина) - 7.00 м
  2. Брітні Різ (США) - 6.97 метри
  3. Езе Бруме (Нігерія) - 6.97 м

...

  • 5. Марина Бех-Романчук (Україна) - 6.88 м
На початок