За день до церемонії відкриття Олімпіади-2020 звільнили одного з режисерів. Що сталося

За день до церемонії відкриття Олімпіади-2020 звільнили одного з режисерів. Що сталося

За день до церемонії відкриття Олімпіади-2020 звільнили одного з режисерів. Що сталося
. AP

Токіо-2020 прощається вже з четвертим ключовим членом команди за рік.

Організатори Олімпійських ігор звільнили японського коміка Кентаро Кобаяші з посади режисера церемонії відкриття.

Причиною звільнення коміка стало те, що команда дізналася про "жарт, який він зробив у минулому, про болісну історичну подію". Так рішення пояснив організаційний комітет у офіційній заяві.

Мова про антисемітський жарт у стендапі, з яким Кобаяші виступав ще в 1998 році. Скетч Кетаро, де він разом із колегою жартує про те, як у дитинстві "грав у Голокост", засудили, зокрема, представники єврейського правозахисного Центру Симона Візенталя в США.

"У той короткий час, що лишився до початку церемонії відкриття, ми приносимо глибокі вибачення за будь-яку образу й біль, які могла викликати ця ситуація в багатьох людей, залучених до Олімпійських ігор, як і в громадян Японії та світу", – перепросили організатори.

Головний виконавчий директор Ігор Тошіро Муто пообіцяв, що програму церемонії буде переглянуто.

Сам Кобаяші вже також вибачився:

"Розваги не мають приносити людям дискомфорт. Я усвідомлюю, що зробив неправильно, коли так по-ідіотськи дібрав тоді слова, і я шкодую через це".

Кого ще звільнили з Олімпіади-2020 цього року

  • Минулого тижня у схожому стилі з Олімпіадою-2020 припинив співпрацю японський музикант Кейґо Оямада, або Cornelius. Автор музики до церемонії відкриття подав заяву на звільнення, визнавши, що в шкільні роки займався булінгом і цькував дітей з інвалідністю. Про це він говорив ще в інтерв'ю в 1990-х, проте організатори заявили, що про них не знали.
  • Раніше, в лютому, організаційний комітет перестав очолювати Йошіро Морі, якого розкритикували за сексистські висловлювання про те, що "жінки надто багато говорять", через що, за його словами, зустрічі з колегами-жінками "займали чимало часу".
Читайте також: Голова оргкомітету Олімпіади-2020 пішов у відставку через сексистський скандал

Що далі

  • Церемонія відкриття Олімпійських ігор-2020 відбудеться 23 липня.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Безпосередньо церемонія відкриття пройде в п'ятницю, 23 липня, о 14:00. Пряма трансляція на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

На початок