Креативний директор Ігор у Токіо пішов у відставку. Його звинуватили у сексизмі

Креативний директор Ігор у Токіо пішов у відставку. Його звинуватили у сексизмі

Креативний директор Ігор у Токіо пішов у відставку. Його звинуватили у сексизмі AP

Друга відставка топ-чиновника Ігор у Токіо в 2021 році.

Креативний директор Олімпійських Ігор у Токіо Хіросі Сасакі пішов у відставку через скандал, викликаний його пропозицією перед церемонією відкриття змагань, повідомляє Kyodo News.

Що трапилося?

Сасакі розповів, що минулого року під час планування церемонії відкриття змагань висунув ідею своїй команді, щоб одна із актрис спустилася на стадіон у костюмі олімпійської свині (Olympig). На цю роль директор запропонував комедійну актрису Наомі Ватанабе, яка пропагує бодіпозитив у Японії.

Ідея Сасакі полягала в тому, щоб обіграти назву Олімпіади (Olympics) та роль Ватанабе у церемонії відкриття (Olympig), які є дуже схожими за звучанням. Директор планував зробити актрисі відповідну пропозицію, але в останінй момент відмовився, зіславшись на жарт.

У четвер, 19 березня, Сасакі розповів про відповідну ініціатиаву і вибачився перед актрисою. Після чого пішов у відставку.

"Звертаюсь до Наомі Ватанабе: мої коментарі та пропозиція були дуже образливими. Від слів не можна відмовитися, тому я хочу лише щиро вибачитися перед нею та всіма іншими, кого образив".

Ідея Сасакі із олімпійською свинею не стала для нього першою. Він керував церемонією передачі прапору на Оліміаді-2016 в Ріо-де-Жанейро, під час якої колишній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе був одягнутий у костюм "Супер Маріо".

Як відреагували в Японії на слова Сасакі?

Крім відставки, в Японії розкритикували колишнього креативного директора за те, що він сказав. Нова очільниця Оргкомітету Ігор Сейко Хасімото зазначила, що була "шокованою", прочитавши заголовок статті зі словами Сасакі.

Засудила ексдиректора і губернаторка Токіо Юріко Коїке. Вона вважає, що Сасакі в умовах складних часів та пандемії коронавірусу запропонував зовсім не той меседж перед Олімпіадою.

"Світ змінюється через пандемію коронавірусу, і в цих умовах підготовка звернення від Токіо стала дуже важливою. Тоді, чому ми пропонуємо щось негативне?" - зазначила Коїке.

Щодо самої актриси, яка стала жертвою скандалу, то вона зазначила, що не ображається через вислови колишнього директора Ігор. Але натякнула, що хотіла б проживати у світі, де люди цінують індивідуальність одне одного.

"Взагалі мені подобається моя фігура. Тому, я б хотіла говорити від імені Наомі Ватанабе, не приділяючи особливої уваги своїй вазі. Але щиро сподіваюся, що ми будемо жити у веселому та процвітаючому світі, де поважатимемо індивідуальність кожної людини та те, як вона думає".

Що відомо

Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт