Україна втратила олімпійську ліцензію в боксі через допінг одного зі спортсменів

Україна втратила олімпійську ліцензію в боксі через допінг одного зі спортсменів

Ексклюзивно
Україна втратила олімпійську ліцензію в боксі через допінг одного зі спортсменів
Федерація боксу України

Ексклюзивна інформація Суспільне Спорт.

Збірна України не зможе використати повну квоту ліцензій на олімпійському турнірі з боксу. Через позитивний допінг-тест та відсторонення українську збірну на турнірі не зможе представити Євген Барабанов.

Це стало відомо після звернення Суспільне Спорт до Федерації боксу України.

Барабанов здобув олімпійську ліцензію за світовим рейтингом, однак у фінальній заявці НОК України на Олімпіаду його імені не було. Суспільне Спорт зв'язалося з Федерацією боксу України, яка повідомила, що спортсмен порушив антидопінгові правила.

Позитивний допінг-тест Барабанов здав ще у січні 2021 року. Уже після цього він виступав у Європейському ліцензійному турнірі, де не зміг відібратися на Олімпіаду.

Та Євген використав останню доступну можливість - перерозділ квот за рейтингом Boxing Task ForceНезалежна комісія, створена Міжнародним олімпійським комітетом у 2019 році.

Але в суботу, 26 червня, Національний антидопінговий центр України повідомив Федерацію боксу України про факт порушення Євгеном Барабановим антидопінгових правил. Відповідно, він був виключений із заявки на Олімпійські ігри.

Читайте також: Україна оголосила заявку на Олімпіаду-2020: скільки ліцензій та хто з зірок залишився поза Іграми

За інформацією Суспільне Спорт, Барабанова відсторонили на 2 роки від будь-якої змагальної діяльності.

Відповідно, Україну в олімпійському боксерському турнірі представлятимуть п'ять боксерів: Анна Лисенко (до 69 кг), Микола Буценко (до 57 кг), Ярослав Харциз (до 63 кг), Олександр Хижняк (до 75 кг) та Цотне Рогава (91+ кг).

Хто такий Євген Барабанов

  • Євген Барабанов – 27-річний український боксер-аматор, що виступає в напівсередній вазі – до 69 кг.
  • У його активі є бронза чемпіонату Європи (2017), бронза Європейських ігор (2019), а також 5 золотих медалей чемпіонату України.

Хто ще не допоможе України на Олімпійських іграх через проблеми з допінгом

До Токіо не зміг поїхати триразовий чемпіон Європи з важкої атлетики Дмитро Чумак. Його підозрюють у порушенні одразу трьох пунктів антидопінгових правил: уживання заборонених речовин, спроба підкупу допінг-офіцера та відхилення від здачі допінг-проб.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських Ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - 23 липня до 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!
На початок