УЄФА зобов'язала Україну прибрати з форми збірної слоган "Героям Слава!"

УЄФА зобов'язала Україну прибрати з форми збірної слоган "Героям Слава!"

УЄФА зобов'язала Україну прибрати з форми збірної слоган "Героям Слава!"
Facebook Андрія Павелка

Це офіційне рішення.

УЄФА зобов'язала Україну внести зміни в форму футбольної збірної перед стартом чемпіонату Європи. Це рішення прийняте у відповідь на запит Російського футбольного союзу. Про це повідомляє AFP News Agency, інформацію також підтвердили в Українській асоціації футболу для Суспільне Спорт.

Згідно з рішенням УЄФА, Україна зобов'язана прибрати з форми слоган "Героям Слава!".

Читайте також: Збірна України представила нову форму перед Євро-2020. Як вона виглядає: фото

Російський футбольний союз після презентації нової форми України запропонував її заборонити. В обрисі нової футболки було зображено кордони країни включно із українським Кримом - анексованою Росією територією.

У Російському футбольному союзі вирішили, що таким чином форма збірної України несе "політичний підтекст". І звернулися щодо цього в УЄФА.

Яке рішення ухвалила УЄФА?

Спочатку в УЄФА відреагували на звернення Росії тим, що футболка національної збірної України є затверджена організацією "відповідно до правил відносно екіпіровки". Проте згодом РФС зробила офіційний запит в УЄФА щодо нової форми України.

В УЄФА проаналізували форму збірної України. І частково задовільнили звернення Російського футбольного союзу.

За рішенням УЄФА, на формі збірної України залишиться обрис України, а також слоган "Слава Україні" - щодо цих елементів європейська організація не має жодних заперечень. А ось слоган "Героям слава" Україна повинна прибрати з форми: в УЄФА вирішили, що у поєднанні зі слоганом "Слава Україні" він несе "політичний підтекст".

УЄФА пояснила, що перед затвердженням форми не мала заперечень щодо слогану "Героям слава". У грудні 2020-го організація прийняла рішення, що він відповідає усім нормам та не є політичним.

Однак зміну позиції УЄФА пояснила саме через "подвійність" слогану "Слава Україні" - "Героям слава". В організації наголосили, що у комбінації вони мають "політичну природу", а також "історичну та військову важливість". Саме тому в УЄФА вирішили приняти таке рішення.

Збірна України вже провела матч у новій формі - товариський поєдинок проти Кіпра (4:0). Проте на перший матч на Євро-2020 - проти Нідерландів - українці мають вийти в оновленій версії нової форми.

Що відомо про нову форму збірної України

  • Три комплекти: жовтий, синій та білий.
  • Востаннє Joma (виробник форми збірної України) оновлювала комплекти для жовто-синіх в липні 2020 року, перед виступами у Лізі націй.
На початок