Наомі Осака знялася з Ролан Гаррос. Це відповідь на погрози дискваліфікувати її з турніру

Наомі Осака знялася з Ролан Гаррос. Це відповідь на погрози дискваліфікувати її з турніру

Наомі Осака знялася з Ролан Гаррос. Це відповідь на погрози дискваліфікувати її з турніру
AP

Через конфлікт японської тенісистки з організаторами.

Друга ракетка світу та 4-разова переможниця турнірів Великого Шолому Наомі Осака прийняла рішення про зняття з ґрунтового мейджора, Ролан Гаррос. Про це вона повідомила через свої соцмережі.

Японка написала лист-звернення, в якому пояснила свої причини. Ось кілька ключових тез:

  • "Думаю, що у цій ситуації найкраща річ для турніру, інших гравців та мого здоров'я - це моє зняття [з Ролан Гаррос], щоб усі могли сфокусуватися на тенісі у Парижі".
  • "Я б ніколи не применшувала вагу ментального здоров'я та не використовувала цей термін несерйозно. Я страждала від депресії з US Open-2018, і у мене був справді складний час, коли довелося справлятися з цим".
  • "Кожен, хто знайомий зі мною, знає, що я інтроверт і кожен, хто бачив мене на змаганнях, помітив, що я часто вдягаю навушники, оскільки це допомагає зменшити тривожність".
  • "Я не природжена ораторка і мене охоплює тривожність, перш ніж спілкуюся зі світовими медіа. Я дуже нервую і вважаю стресом, постійно намагаюся дати медіа найкращі відповіді, які тільки можу".
  • "Тут у Парижі я відчувала себе вразливою та стривоженою, тому подумала, що буде краще попіклуватися про себе та пропустити прес-конференції. Я оголосила про це через те, що відчуваю, що правила частково застаріли та хотіла це підкреслити".

Прочитати повністю звернення Наомі можна тут.

Що стало передумовою для зняття Наомі

Перед стартом Ролан Гаррос Наомі Осака повідомила організаторів, що не буде давати обов'язкові прес-конференції після своїх матчів. І після поєдинку першого раунду японка підтвердила свої наміри: проігнорувала запити журналістів, не провела прес-конференцію (хоч і дала флеш-інтерв'ю на корті).

Через це організатори оштрафували Осаку на 15 тисяч доларів. А також усі чотири турніри Великого Шолому випустили спільну заяву, в якій зазначили, що продовження таких дій може привести до дискваліфікації японки.

Читайте також: Через "неспортивні" причини. Чому Наомі Осаку погрожують дискваліфікувати з Ролан Гаррос

І уже після цього рішення організаторів Наомі Осака вирішила знятися зі змагань.

Як відреагували організатори на зняття Осаки

Президент федерації тенісу Франції, Жіль Мореттон, виступив із заявою перед журналістами після зняття Осаки. Він зачитав заяву двома мовами: англійською та французькою.

"Перше і найважливіше, ми сумуємо за Наомі Осаку. Підсумок зняття Наомі з Ролан Гаррос - нещасливий кінець. Ми бажаємо їй найкращого та найшвидшого відновлення, чекаємо на Наомі наступного року.

Як і все турніри Великого Шолому, WTA, ATP та ITF, ми продовжуємо піклуватися про благополуччя усіх спортсменів та прагнемо постійно покращувати кожен аспект перебування гравців на нашому турнірі, у тому числі включно зі спілкуванням зі ЗМІ. Ми завжди до цього прагнули. Дякую", - заявив Мореттон.

Відповідати на запитання журналістів він відмовився.

Відреагувала на рішення Осаки також WTA, яка надіслала відповідь у запит The Associated Press: "Ментальне здоров'я та усе, що з ним пов'язане - один з найбільших пріоритетів WTA. Ми вклали великі ресурси, кадровий та освітній інструментарій у цю нішу за останні 20+ років та продовжуємо розвивати наші системи підтримки ментального здоров'я. Ми підтримуємо Наомі у будь-який можливий спосіб, сподіваємося побачити її незабаром на корті".

Що стосується інших тенісистів та журналістів, то більшість підтримали рішення Наомі Осаки. Водночас, деякі тенісисти (Рафаель Надаль та Ешлі Барті, наприклад) зазначили, що поважають намір Наомі, але вони сприймають спілкування з пресою як частину роботи.

У своєму листі-поясненні Осака також зазначила, що не покинула ідеї про зміну підходів до спілкування з пресою на великих турнірах та хоче продовжити спілкування з організаторами на цю тему пізніше.

Хто така Наомі Осака

  • Друга ракетка світу, 4-разова переможниця турнірів Великого Шолому (двічі US Open та Australian Open), експерша ракетка світу.
  • На Ролан Гаррос японка ніколи не проходила далі третього кола - ґрунт найслабше покриття Осаки.
  • На Ролан Гаррос-2021 Осака стартувала з перемоги, мала відіграти матч другого раунду, але знялася з турніру.
На початок