Через "неспортивні" причини. Чому Наомі Осаку погрожують дискваліфікувати з Ролан Гаррос

Через "неспортивні" причини. Чому Наомі Осаку погрожують дискваліфікувати з Ролан Гаррос

Через "неспортивні" причини. Чому Наомі Осаку погрожують дискваліфікувати з Ролан Гаррос AP

Японка ігнорує прес-конференції і вже отримала перше покарання.

Другу ракетка світу Наомі Осаку можуть дискваліфікувати з Ролан Гаррос. Про це повідомляється у зверненні організаторів турніру.

Наомі Осака отримала штраф у розмірі 15 тисяч доларів через пропуск першої прес-конференції на турнірі. У неділю, 30 травня, вона здобула першу перемогу на турнірі, здолавши румунку Патрісію Марію Тіг.

За регламентом змагань Осака мала після перемоги дати прес-конференцію та прокоментувати результат у матчі. Проте вона на неї не прийшла.

Чому Наомі Осака пропустила першу прес-конференцію?

Ще перед початком турніру Осака повідомила, що не планує давати жодного інтерв'ю журналістам та ЗМІ. На її думку, крім того, що на прес-конференціях журналісти постійно ставлять одні й ті ж самі питання, вони можуть зашкодити психічному здоров'ю спортсменів.

"Дуже часто відчуваю, що люди не мають жодної поваги до психічного здоров'я спортсменів. І це насправді так, особливо коли я спостерігаю за прес-конференціями або ж сама беру в них участь. Мені здається, що подібна ситуація виглядає, як "бий лежачого", і я справді не розумію, для чого це все", - зазначила Осака у пості в Instagram.

Від участі на першій прес-конфереції Осака відмовилася і була за це оштрафована. Однак їй загрожує більш жорстке покарання - навіть дискваліфікація зі змагань.

"Ми повідомили Наомі Осаку, що якщо вона продовжить ігнорувати її обов'язки по спілкуванню зі ЗМІ, вона ризикує зустрітитися із наслідками, пов'язаними з порушеннями норм поведінки. Повторні порушення вимагають посилення санкцій, які можуть призвести до більш жорстких штрафів та майбутніх відсторонень від турнірів Великого Шолому", - зазначається у заяві організаторів Ролан Гаррос.

На звернення організаторів Відкритого чемпіонату Франції Осака відреагувала у Twitter. І, схоже, не збирається відступати від своєї позиції.

"Гнів - це дефіцит розуміння. Зміни створюють людям дискомфорт", - написала тенісистка.

Осака, зрештою, дала флеш-коментар на корті одразу після матчу. Там вона зазначила, що розраховує у наступних поєдинках виступати краще.

Що відомо

  • Осака - колишня перша ракетка світу. Востаннє вона очолювала жіночий рейтинг з тенісу у січні 2019-го.
  • Японська тенісистка жодного разу не проходила стадію 1/16 фіналу Ролан Гаррос. Хоча загалом у її кар'єрі чотири перемоги на турнірах Великого Шолому - двічі на Australian Open (2019 та 2021 роки) та US Open (2018-й та 2020-й).
  • У другому колі Наомі Осака зіграє проти румунки Ани Богдан 2 червня.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика