Україна підписала контракт на проведення Євро-2023 з волейболу. Що це означає

Україна підписала контракт на проведення Євро-2023 з волейболу. Що це означає

Україна підписала контракт на проведення Євро-2023 з волейболу. Що це означає
. cev.eu

Підтвердження попередніх домовленостей.

Європейська конфедерація волейболу та Федерація волейболу України підписали контракт щодо проведення частиин фінальної частини чоловічого чемпіонату Європи-2023 в України. Про це повідомляє офіційний сайт ФВУ.

Контракт, який підписали ФВУ та ЄКВ, "остаточно визначає за Україною право проведення матчів однієї з груп Євроволей-2023".

Це підтвердження попередньої інформації про надання Україні статусу країни-господарки Євро-2023, про що було повідомлено ще восени минулого року. Відповідно, чоловіча збірна України напряму потрапила на чемпіонат Європи.

Читайте також: Україна стане господарем чемпіонату Європи-2023 з волейболу: що про це відомо

В Україні відбудуться лише матчі групового етапу (одна з чотирьох груп базуватиметься тут). Україна точно гратиме груповий етап удома.

Як раніше зазначав президенту ФВУ Михайло Мельник у коментарі Суспільне Спорт, країнами-господарями Євро-2023, крім України будуть Італія, Болгарія та Північна Македонія.

Де саме в Україні відбудеться Євроволей-2023

Для проведення матчів групового етапу чемпіонату Європи потрібен зал, як мінімум, на три тисячі глядачів. Поки що в Україні одна така арена - "Юність" у Запоріжжі. Місткість цього Палацу спорту 3 200 глядачів, що достатньо для проведення Євро.

Водночас ФВУ прагне збудувати нову арену, зокрема, під чемпіонат Європи. Ось як про це повідомляється на сайті ФВУ: "плекає надію, що цей грандіозний континентальний форум відбудеться на новій – яскравій та сучасній арені, побудованій спільними зусиллями держави та спонсорів".

Восени у коментарі Tribuna.com Мельник детальніше пояснив, де саме може бути збудована нова арена: "[Олександр] Герега казав мені, що хоче будувати в Шепетівці зал. Йому ще радять збудувати ближче до Європи, в трикутнику Моршин – Трускавець – Стрий".

Як Україна виступає на чемпіонатах Європи з чоловічого волейболу

У 2019 році чоловіча збірна України вперше за 14 років вийшла до фінальної частини Євро - синьо-жовта збірна пройшла кваліфікацію, а на самому чемпіонаті Європи змогли дійти до 1/4 фіналу (здолали груповий етап, вибили в 1/8 фіналу фаворитів Бельгію).

Завдяки такому виступу у 2019 році, Україна отримала автоматичну путівку на Євро-2021.

Головним тренером збірної є латвієць Угіс Крастіньш, який також працює у львівських "Барком-Кажанах". Лідер та капітан - догравальник Олег Плотницький, гравець італійської "Перуджі".

Коли пройде Євро-2023? Поки що невідомо, інформація про це з'явиться уже після проведення Євро-2021.

На початок