"Вакцинація - необов'язкова". МОК - про відсутність вимог щодо щеплення від COVID-19 перед Іграми

"Вакцинація - необов'язкова". МОК - про відсутність вимог щодо щеплення від COVID-19 перед Іграми

"Вакцинація - необов'язкова". МОК - про відсутність вимог щодо щеплення від COVID-19 перед Іграми
AP

Томас Бах наголосив, що вакцинація є рекомендацією, а не вимогою для участі на Олімпійських Іграх.

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах розповів, що вакцинація від коронавірусу не буде вимогою для атлетів для участі на Олімпійських Іграх у Токіо.

Під час прес-конференції очільник МОК повідомив, що питання вакцинації спортсменів лежить саме на урядах та міністерствах із питань охорони здоров'я країн. Перед цим Китай запропонував Міжнародному олімпійському комітету та урядам країн допомогу у вакцинації спортсменів перед наступними Олімпіадами у Токіо та Пекіні.

Читайте також: Китай запропонував учасникам Олімпіади вакцину від COVID-19. Реакція МОК та Оргкомітету Ігор у Токіо

У МОК погодилися на пропозицію Китаю. Однак Томас Бах додатково наголосив, що вакцинація спортсменів є лише рекомендацією, однак не вимогою, невиконання якої не впливатиме на допуск атлетів до Ігор.

"З самого початку досить чітко прояснили, що не будемо накладати вимоги вакцинувати спортсменів. Атлети та національні олімпійські комітети повинні слідувати своїм правилам вакцинації. Це відповідальність урядів цих країн, у що ми не збираємося втручатися. Працюємо із НОК, щоб якомога більше учасників Олімпіади отримали вакцини, однак відповідно до принципів, які встановлені у цих країнах".

Також Бах відреагував на питання порушення прав людиниКитай звинувачують у дискримінації відносно уйгурів - однієї із груп нацменшин в Китаї перед Олімпіадою-2022. Очільник МОК повідомив, що згідно повноважень організації, вона не здатна контролювати вищезазначені процеси.

"Ми не надсвітовий уряд, який може вирішувати або адресувати комусь подібні питання", - наголосив президент Міжнародного олімпійського комітету.

Що відомо

Що далі

  • 23 липня - 8 серпня - Олімпіада-2020;
  • 24 серпня - 5 вересня - Паралімпійські Ігри-2020;
На початок