Китай запропонував учасникам Олімпіади вакцину від COVID-19. Реакція МОК та Оргкомітету Ігор у Токіо

Китай запропонував учасникам Олімпіади вакцину від COVID-19. Реакція МОК та Оргкомітету Ігор у Токіо

Китай запропонував учасникам Олімпіади вакцину від COVID-19. Реакція МОК та Оргкомітету Ігор у Токіо AP

На вакцини від коронавірусу можуть розраховувати учасники Ігор у Токіо та Пекіні.

Китайський олімпійський комітет від імені влади Китаю запропонував вакцини від коронавірусу спортсменам. Про це повідомив переобраний президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах.

Президент МОК погодився на пропозицію Китаю щодо співпраці. І зазначив, що робота у цьому напрямі може проходити через саму організацію, або ж напряму між країнами.

Скільки саме доз готові надати у Китаї - не повідомляється. При цьому місцевий олімпійський комітет запропонував вакцинувати всіх спортсменів, які братимуть участь у Олімпійських та Паралімпійських Іграх у Токіо та Пекіні. Таким чином, мова йде про понад 10 тисяч спортсменів.

"Міжнародний олімпійський комітет заплатить за додаткові дози вакцин не тільки для олімпійців, але й для паралімпійців. За кожну із цих доз МОК заплатить як за дві додаткові, які можуть бути надані населенню відповідних країн".

Як відреагували на пропозицію Китаю у Японії?

Після звернення президента МОК на пропозицію китайського олімпійського комітету відреагували в Японії.

Реакція очільника Ігор у Токіо Тошіро Муто була стриманною. Виконавчий директор Олімпіади зазначив, що питання вакцинації в Японії вирішується на рівні влади.

"Процес вакцинації - прерогатива японського уряду. Тому Оргкомітет Олімпіади у Токіо не має можливості коментувати цю заяву", - зазначив Муто.

При цьому у Японії зазначили, що рішення щодо відвідування Олімпіади у Токіо вболівальниками поки що не прийнято. Раніше видання Kyodo News зазначало, що в Японії вирішили відмовитися від приїзду іноземних глядачів.

"Ми все ще продовжуємо обговорення цього питання, і поки що не досягли рішення", - сказала голова Оргкомітету Олімпіади у Токіо Сейко Хасімото, зазначивши, що остаточне рішення повинно бути прийняте до 25 березня.

Читайте також: "Вакцинація необов'язкова для участі в Іграх". НОК - про щеплення збірної України перед Олімпіадою

Що відомо

  • 10 березня 2021 року Томаса Беха переобрали на посаду президента МОК;
  • Олімпіаду-2020 перенесли на 2021 рік через пандемію коронавірусу;
  • Перенесення Олімпіади з 2020 на 2021 рік коштувало Японії 1.64 трлн єн (15 млрд доларів). Оргкомітет розраховує заробити 90 млрд доларів завдяки продажу квитків;
  • В лютому організаційний комітет Олімпади в Токіо підготував список обмежень для спортсменів.

Дати Олімпійських та Паралімпійських Ігор у Токіо та Пекіні

  • 23 липня - 8 серпня - Олімпіада-2020;
  • 24 серпня - 5 вересня - Паралімпійські Ігри-2020;
  • 4-20 лютого - Олімпіада-2022 у Пекіні;
  • 4-13 березня - Паралімпійські Ігри-2022.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів