Голова оргкомітету Олімпіади-2020 пішов у відставку через сексистський скандал

Голова оргкомітету Олімпіади-2020 пішов у відставку через сексистський скандал

Голова оргкомітету Олімпіади-2020 пішов у відставку через сексистський скандал
. AP

Хоча ще тиждень тому не мав таких намірів.

Очільник організаційного комітету Олімпійських ігор-2020 Йосіхіро Морі пішов у відставку через тиждень після сексистського скандалу за його участю.

Читайте також: Очільник оргкомітету Олімпіади-2020 потрапив у сексистський скандал. Але у відставку йти не планує

На початку лютого Морі заявляв, що не планує йти у відставку через сказані ним слова відносно однієї із членкинь Оргкомітету Олімпіади у Токіо. Проте через тиск з боку ЗМІ, а також заяву Міжнародного олімпійського комітету був змушений змінити свою позицію.

Коментуючи свою відставку, Морі зазначав, що Японії найголовніше провести Олімпіаду у 2021 році. Літні Олімпійські Ігри були заплановані на літо 2020 року, проте через пандемію коронавірусу їх проведення зсунули на рік.

"Що дійсно важливо - так це провести Олімпіаду в липні, хоча я тепер не зможу займатися організаційними моментами. Якби моя присутність на посаді призвела до проблем у цьому напрямі, всі наші зусилля зійшли б нанівець", - цитує Морі японський сайт Kyodo News.

Хто очолюватиме організаційний комітет Олімпіади-2020 після відставки Морі поки що невідомо. Одним із головних претендентів на цю посаду є Сейко Хашимото - міністерка Японії з питань підготовки до Олімпійських Ігор.

Альтернативою Хашимото є Сабуро Кавабучі - колишній очільник Японській футбольної асоціації, який повідомив, що із цією пропозицією до нього звернувся сам екс-голова оргкомітету. Проте згідно останньої інформації, Кавабучі не планує займати вакантну посаду.

Сексистський скандал Морі: що відомо

  • 3 лютого, під час засідання Олімпійського комітету Японії, Морі зазначив, що зібрання за участю жінок проходять "дуже довго", оскільки вони "багато говорять" під час виступів.
  • Наступного дня, 4 лютого, Морі вибачився за сказане під час засідання, наголосивши на тому, що не піде у відставку, незважаючи на негативну реакцію суспільства та суперечки з приводу гендерної рівності.
  • Під час 40-хвилинного звернення Морі також підкреслив, що всі 7 членкинь Олімпійського комітету "знають своє місце", наголосивши, що їх зауваження є "дуже слушними і важливими"
  • Попри заяву Морі, Міжнародний олімпійський комітет, який після його вибачень наголосив на тому, що "справу закрито", 11 лютого опублікував нове звернення, де охарактеризував слова 83-річного екс-очільника оргкомітету як "неприйнятні".
  • 12 лютого - Морі пішов у відставку.

Що відомо

  • В Раду директорів японського Олімпійського комітету входять 24 члени, серед них 5 жінок. У 2019 році організація поставила за мету поступове зростання квоти для жінок до 40%.
  • Близько 80% респондентів, що взяли участь у опитуванні з приводу Олімпіади в Токіо, зазначили, що Ігри повинні відмінити або перенести на інший час через пандемію та колосальні витрати (приблизно 25 млрд. доларів), пов'язані із організацією змагань.

Що далі

  • Олімпійські Ігри в Токіо повинні були відбутися у 2020 році, але їх перенесли на 2021-й через пандемію коронавірусу. Нові терміни проведення змагань - з 23 липня по 8 серпня.
На початок