Очільник оргкомітету Олімпіади-2020 потрапив у сексистський скандал. Але у відставку йти не планує

Очільник оргкомітету Олімпіади-2020 потрапив у сексистський скандал. Але у відставку йти не планує

Очільник оргкомітету Олімпіади-2020 потрапив у сексистський скандал. Але у відставку йти не планує AP

Стверджує, що критика та тиск не вплинуть на його рішення.

Колишній прем'єр-міністр Японії Йосіро Морі, який очолює організаційний комітет Олімпійських Ігор-2020, заявив, що не збирається йти у відставку через сексистський скандал, у який він потрапив.

Що трапилося?

Японське видання Asahi Shimbun повідомило, що на початку тижня, під час онлайн-зустрічі ради директорів японського Олімпійського комітету, Морі зробив сексистську ремарку відносно виступів однієї із членкинь.

Очільник Оргкомітету в Токіо зазначив, що жінки "дуже багато говорять" під час засідань, через що зустрічі тривають значно довше, ніж це заплановано.

"Якщо ми йдемо до того, щоб мати більше жінок-директорок, як хтось зазначив, тоді зустрічі будуть тривати довше, до тих пір, поки ми не обмежимо час на виступи. Я не буду говорити конкретно, кого я маю на увазі".

Як відреагували в Японії?

Коментар очільника японского Оргкомітету викликав обурення в країні. Морі закликали піти у відставку.

Ремарку Морі відносно жінок засудила членкиня Палати радників Японії Сейко Хашимото, колишня учасниця чотирьох зимових Олімпіад. Вона наголосила, що "фундаментальним принципом" Олімпійських Ігор є можливість просування жінок у спорті на рівні всіх організацій з метою забезпечення гендерної рівності".

В соціальних мережах наголосили, що подібні висловлювання - "сором", а 83-річному функціонеру "пора йти" з посади.

Як відреагував очільник Оргкомітету Токіо?

Морі вибачався за сказане ним на засіданні. Проте наголосив, що залишати посаду не планує.

"Заява, зроблена в Олімпійському комітеті Японії, була недоречною і суперечить духу Олімпійських та Паралімпійських ігор. Я глибоко каюся і хотів би відмовитися від сказаного. Хотів би вибачитися, якщо когось це зачепило".

Після вибачень очільника Оргкомітету, в Міжнародному олімпійському комітеті наголосили, що "проблему вирішено" і жодних покарань щодо нього не планується.

Що відомо

  • В Раду директорів японського Олімпійського комітету входять 24 члени, серед них 5 жінок. У 2019 році організація поставила за мету поступове зростання квоти для жінок до 40%.
  • Близько 80% респондентів, що взяли участь у опитуванні з приводу Олімпіади в Токіо, зазначили, що Ігри повинні відмінити або перенести на інший час через пандемію та колосальні витрати (приблизно 25 млрд. доларів), пов'язані із організацією змагань.

Що далі

  • Олімпійські Ігри в Токіо повинні були відбутися у 2020 році, але їх перенесли на 2021-й через пандемію коронавірусу. Нові терміни проведення змагань - з 23 липня по 8 серпня.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт