МОЗ України підготував дорожню карту вакцинації від коронавірусу. В ній відсутні спортсмени

МОЗ України підготував дорожню карту вакцинації від коронавірусу. В ній відсутні спортсмени

МОЗ України підготував дорожню карту вакцинації від коронавірусу. В ній відсутні спортсмени
. Associated Press

Хоча міністр спорту обіцяв вакцинацію спортсменів та тренерів, що відправляться на Олімпіаду в Токіо.

Міністерство охорони здоров'я України підготувало дорожню карту вакцинації від коронавірусу.

В список МОЗ потрапили дев'ять категорій осіб, яких першими збираються вакцинувати від коронавірусу. Серед пріорітетних груп - медицинські працівники, військовослужбовці та працівники соціальної сфери.

Читайте також: Український метальник молота Піскунов відправиться на Олімпіаду-2020

Проте в жодній із дев'яти груп спортсмени не вказані. Є також остання, десята група, - "інші категорії населення", проте перед цим щеплення від коронавірусу повинні отримати близько 20 млн українців.

Чому це важливо?

Окрім необхідності щеплення з метою перешкоджання захворюванню коронавірусом, вакцинація спортсменів необхідна для того, щоб відправити команду на Олімпійські Ігри в Токіо, які відбудуться влітку цього року.

Читайте також: "Як буде вакцина в Україні, будемо вакцинувати спортсменів". Міністр спорту - про Олімпіаду-2020

Питання вакцинації підіймалося під час консультацій між Міжнародним олімпійським комітетом та національними комітетами країн-учасниць Олімпіади. Метою перемовин було досягнення домовленості між олімпійськими комітетами та урядами країн щодо щеплень спортсменів перед Олімпіадою в Токіо.

Таким чином, НОК України також мав забезпечити отримання вакцин для спортсменів перед поїздкою на Олімпіаду.

Чи обіцяли українським "олімпійцям" вакцину?

На початку січня міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт в коментарі Суспільне Спорт зазначав, що як тільки вакцина буде в Україні, її зможуть отримати і спортсмени.

"Ми готуємося до Олімпійських ігор, ми сподіваємося, що вони відбудуться. Питання - що буде з пандемією, що буде з вакциною. Вважаємо, що коли з'явиться вакцина в Україні, ми будемо вакцинувати наших спортсменів, тренерів, які готуватимуться до Олімпійських ігор. Щоб вони змогли підготуватися та виступити на Олімпіаді. Будемо дивитися, як буде в світі", - зазначав Гутцайт.

Вакцинація від коронавірусу в Україні: що відомо

  • Програма вакцинації розрахована на 2021-2022 роки. Нею передбачене щеплення 20.8 млн українців (мінімум 50% населення).
  • За словами президента України Володимира Зеленського, існує домовленість про постачання вакцини з чотирма фармацевтичними компаніями: Pfizer, AstraZeneca, Sinovac та Novavax.

Що далі

  • Олімпійські Ігри в Токіо відбудуться з 23 липня по 8 серпня.
На початок