На Чемпіонаті України з ловлі риби на мормишку рівнянин Іван Щевич посів перше місце в особистому заліку. У командному заліку рівненська команда посіла друге місце серед десяти областей.
Чемпіонат України з ловлі риби на мормишку відбувся 23 та 24 січня на Печенізькому водосховищі в селищі Старий Салтів, що на Харківщині. У ньому взяло участь 10 команд з різних областей країни. Спортсмен з Рівного у інтерв'ю Суспільному розповів, як здобував українську першість.
Кожна команда налічувала від шести до восьми учасників.

На спортивних змаганнях з ловлі на мормишку є певні правила: один спортсмен – одна вудка-мормишка. Відстань до сусідської лунки – 5 метрів. Для кращої ловлі риби спортсмен повинен мати літру личинок мотиля. Змагання проводили по зонах у двох турах.
Учасники з Рівненської області на змаганнях у командному заліку посіли 2-ге місце. Рівнянин Іван Щевич посів перше місце в особистому заліку. Чоловік є чотириразовим чемпіоном світу, віцечемпіоном світу, бронзовим призером чемпіонату світу.

"У першому турі я зайняв перше місце в зоні з великим відривом. Микола Сєлік також зайняв перше місце в зоні. Інші учасники команди виступили слабкіше, через те, що дуже змінювалась погода і ми зайняли п'яте місце", – розповів чемпіон України з ловлі риби на мормишку Іван Щевич.

Він додав, що у перший день змагань рівняни зайняли п'яту сходинку через мінливі погодні умови. Адже за декілька днів до змагань температура повітря опускалась до -20, а на самих змаганнях піднялась до плюсової.
"Ми брали участь при плюсовій температурі, дуже великий перепад і риба міняла свою поведінку та погано клювала. На другий день ми зробили аналіз, і в другому турі я знову зайняв перше місце з великим відривом. Також всі учасники покращили свій результат. Вже після другого туру ми вийшли на друге командне місце, а я став чемпіоном в особистому заліку", – розповів Іван Щевич.

Рівненська команда складалась з п'яти рибалок, шостим був тренер. Але участь у змаганнях від кожної команди брало по п'ять людей.
"Було дуже складно, тому що всі команди, які брали участь, виступають давно. Були майстри спорту, кандидати у майстри спорту, заслужені майстри спорту. У нас в команді тільки я Заслужений майстер спорту України з риболовного спорту, ще було три майстри сорту України з риболовного спорту і першорозрядник", – уточнив чемпіон.

Іван Щевич додав, що кожен учасник повинен мати хорошу фізичну підготовку, аби працювати фізично. Також потрібна якісна наживка та оснащення, бо риба на будь-що не клює.

"Снасті грають дуже велику роль, тому що спортсмен повинен дуже чітко зафіксувати покльовку риби й витягнути її. Гачок повинен бути гострий, довго не топитися й найтонша жилка. Ми використовували жилку 00, 052. На звичайній риболовлі використовують жилку у два рази товстішу – 0,1. Якщо простий рибак, то він порве свої снасті, а спортсмен відчуває рибу і не дозволяє її порвати", – пояснює спортсмен.

Чоловік додає, що у ловлі риби є багато різних нюансів, адже потрібно знати, де є риба та як вона рухається. Адже за три години учаснику потрібно зробити 57 лунок у півметровій кризі.
"Кожному учаснику дають зону 100х100 метрів, все залежить від кількості учасників. Це рамки, за які не можна виходити, тобто в цій зоні змагань спортсмен повинен показати найвищий результат, обігнати всіх учасників, бо всі у рівних умовах", – розповів рибалка.

Під час дводенних змагань Іван Щевич зловив п'ять кілограмів сімсот грамів риби. А рівненська команда посіла друге місце, набравши 13 135 балів та поступившись першістю Запоріжжю.