Серед донорів, які здавали кров не менше п'яти разів у Рівненському обласному центрі служби крові, щодня розігруватимуть спеціальні стилізовані значки. Це відбуватиметься за допомогою лотереї. Мета акції — відзначити людей, які займаються донорством.
Про це повідомив у Facebook голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш.
Згідно з інформацією в дописі, донори, які здавали кров не менше п'яти разів, щодня братимуть участь у мотиваційній лотереї. Вона триватиме до 14 червня до Всесвітнього дня донора крові.
"Вирішили виготовити спеціальні стилізовані значки, які можна буде одягнути на одяг і таким чином мотивувати інших рятувати чиїсь життя. Дизайнери попрацювали, на мою думку, гарно, значки виготовили, і вони вже передані в заклад", — йдеться у дописі.

Медичний директор обласного центру служби крові Іван Рябченко розповів Суспільному, що акція стартувала з 18 березня. До неї вирішив долучитись начальник обласної ради Андрій Карауш, аби відзначити людей, які займаються донорством на постійній основі.
"Ми відбираємо людей, які були активними впродовж останніх років і мають не менше п'яти здач. Ми групуємо їх в певні лотерейні списки і проводимо розіграш. Переможець отримує нагрудний знак від Андрія Карауша і Рівненської обласної ради", — поінформував він.
На значку зображено символ Рівненської області, який поєднаний із символікою донорства. Їх розігруватимуть залежно від кількості донорів.
"14 червня — це Всесвітній день донора. До цього дня приурочимо всіх, хто візьмуть участь. Безпосередньо всіх переможців ми ще раз будемо вітати з подією дня донора. Крім нагрудних знаків, будуть відповідні подяки, а далі ми плануємо відзначити їх ближче до дня донора заохочувальним призом", — розповів Іван Рябченко.

Медичний директор додав, що станом на 18 березня вони задовольняють потреби лікувальних закладів області та виконують мобілізаційні завданняМобілізаційні завдання — це коли цивільні заклади заготовляють кров та її компоненти, які надалі транспортуються у прифронтові госпіталі. в повному обсязі.
"Донорів потрібно, бо процес донації має бути безперервний, оскільки поновлювати запаси треба весь час. Терміни придатності компонентів доволі обмежені, тому донори повинні проходити кожного дня в тій чи іншій кількості, залежно від потреби й тих чи інших наявних груп".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok