У Рівному хочуть встановити світлофори, які "скануватимуть" дороги – заступник мера

У Рівному хочуть встановити світлофори, які "скануватимуть" дороги – заступник мера

Ексклюзивно
У Рівному хочуть встановити світлофори, які "скануватимуть" дороги – заступник мера
. Суспільне Рівне

У Рівному планують встановити світлофори, оснащені системою сканування вулиць та електронного врегулювання потоку. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Суспільному розказав заступник міського голови Володимир Дяк. Система таких світлофорів враховуватиме як рух автомобілів, так і пішоходів.

Окрім встановлення сучасних стаціонарних світлофорів з електронною системою сканування вулиць та врегулювання руху, у Рівному хочуть модернізувати і наявні світлофори. Мета – розвантажити рух транспорту.

"Місто забудовувалося, йому навіть не двадцять років. А транспорту збільшується, потреби збільшуються, тому є процеси, на які не можна вплинути. В перелік стратегічних першочергових заходів входить встановити стаціонарні світлофорні об’єкти нового зразка. І модернізуємо ті, які є, які дадуть можливість встановити туди системи нагляду й електронного врегулювання потоку автомобілів", – повідомив заступник мера Володимир Дяк.

Також він уточнив, що вже вивчають системи, які працюють в інших країнах та "є цікаві пропозиції та проєкти у цьому напрямку". Посадовець зазначив, що у міськраді мають на меті запросити та вислухати усіх, хто пропонує послуги з встановлення світлофорів, аби обрати найкращий варіант.

"Є світлофорний об’єкт, у ньому облаштоване все обладнання, яке буде сканувати потік автомобілів. Якщо, скажімо, зліва три автомобілі, а спереду двадцять автомобілів, які будуть в черзі, то зрозуміло, що це є світлофор, який відрегульований для того, щоб продовжити рух цих двадцяти автомобілів. Мається на увазі продовжити час переїзду того чи іншого перехрестя. Це буде враховано і людей, все", – розказав Володимир Дяк.

Повне інтерв'ю Володимира Дяка Суспільному про плани на новій посаді

Що відомо

  • У вересні 2018-го у Рівному презентували комплексну схему організації дорожнього руху. Розробляли її харківські проєктанти. Починали роботу в середині 2016-го, але більше року не могли погодити із патрульною поліцією області. На якому етапі реалізації ця схема зараз – невідомо.
  • У 2017-му році в мерії заявили, що подумають, чи впроваджувати систему розумного керування світлофорами під назвою "Зелена хвиля". Вона б дозволила індивідуально підходити до пропуску транспорту на найскладніших перехрестях і зменшити затори.
  • Для консультацій запросили львівських фахівців, адже там така система регулювання на той час діяла на трьох десятках перехресть.
  • Зарекомендувала "Зелена хвиля" у Львові себе позитивно і циркуляція авто і громадського транспорту стала швидшою на 20;. Щоправда, проєкт цей – недешевий і Львів для його реалізації взяв позику у майже два з половиною мільйони євро.
На початок