Перейти до основного змісту
Колишня бранка Кремля з Рівненщини отримала премію "Портрети Сестринства" у Варшаві

Колишня бранка Кремля з Рівненщини отримала премію "Портрети Сестринства" у Варшаві

Мар'яна Мамонова з Рівненщини отримала премію "Портрети Сестринства" у Варшаві
Мар'яна Мамонова. Sestry.eu

Колишня бранка Кремля та засновниця благодійного фонду Мар'яна Мамонова з Рівненщини отримала премію "Портрети Сестринства" за допомогу жінкам, які пережили російський полон, та родинам військових.

Про це повідомили на сайті Sestry.eu, редакція якого заснувала премію.

Як йдеться у повідомленні, Мар'яна Мамонова, колишня військовополонена та засновниця благодійного фонду, стала лауреаткою премії "Портрети Сестринства", церемонія нагородження якої відбулася 4 березня у Варшаві.

Нагороду вручали за внесок у допомогу жінкам, які пережили російський полон, а також матерям і дружинам військовослужбовців. На сайті процитували Мар'яну Мамонову під час отримання нагороди:

"Коли я була в полоні, нас у камері було 40 жінок. Нам давали зовсім мало їжі. Ми всі були голодні, а коли ти вагітна — хочеться їсти за двох. Нам наливали черпачок супу, в якому плавали два шматочки картоплі. І жінки, які були зі мною у камері, — насамперед ті, хто має власних дітей, — діставали по одному шматочку картоплі і клали в мою тарілку".

Після повернення з полону Мар'яна заснувала благодійний фонд свого імені, який займається психосоціальною реабілітацією жінок. Вона також висловила гордість за всіх жінок, які пройшли через полон або зараз захищають Україну.

Мар'яна Мамонова з Рівненщини отримала премію "Портрети Сестринства" у Варшаві
Олена Апчел, Мар'яна Мамонова і Аґнєшка Зах. Sestry.eu

На сайті зазначили, що переможницею премії "Портрети Сестринства" з польського боку стала волонтерка Аґнєшка Зах, яка допомагає українським жінкам і дітям. Переможницею за результатами читацького голосування стала українська режисерка Олена Апчел.

Премію "Портрети Сестринства" започаткувала редакція Sestry.eu для вшанування жінок, які своєю громадянською позицією та самопожертвою допомагають іншим під час війни. Цьогорічна церемонія відбулася у Варшаві та об'єднала українських і польських жінок.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок