Виставку картин вдів та матерів полеглих військових "Малюю серцем" презентували у Рівному. Вона є частиною всеукраїнського проєкту "Жива. Справжні історії кохання", мета якого — через заняття з арттерапії допомогти жінкам пережити втрату рідних на війні через мистецтво.
Детальніше про це дізнавалось Суспільне.
Наречена загиблого військового Олексія Романчука Оксана Назарчук розповіла про картину, яку намалювала у пам'ять про нього:
"Ця дівчинка тримає в руках фату. Це те, що не здійснилось у нас, те, що ми планували. Я втратила дитину від свого чоловіка, після того, як він зник безвісти. Він знав про те, що я вагітна. Він говорив, що буде донечка Катя. Тому тут, на шляху, намальований ведмедик, це як символ нашої спільної дитини".

Жінка — одна з учасниць всеукраїнського арттерапевтичного проєкту "Жива. Справжні історії кохання". Його мета — допомагати жінкам пережити втрату коханих через малювання.
"Олексій, мій коханий, був моїм цивільним чоловіком. Ми проживали разом, планували одружитися. Були вони на захисті Бахмутського району, Яковлівки. Там були бої, там були жорстокі бої. Тоді Олексій сказав, що ми маємо одружитися, відтягувати далі не можна. Він написав рапорт на відпустку, у нас була написана заява на одруження. Ми шукали Олексія майже пів року і знайшли... в морзі", — пригадала Оксана Назарчук.

5 березня у Рівненській обласній бібліотеці відкрили виставку картин вдів та матерів полеглих і зниклих безвісти військових, які стали учасницями проєкту "Жива". Експозицію назвали "Малюю серцем", розповіла організаторка ініціативи у Рівному Ірина Хижняк. Вона також втратила чоловіка на війні.
"В бібліотеці тут, на цій виставці, представлено 78 картин. В цілому їх більше 300 намальовано. Нині частина картин у Києві, частина тут, ще частину — виставляють у Дніпрі. Хочеться, аби ці картини подорожували далі, і вони будуть подорожувати, тому що це вже шосте місто, яке прийняло всеукраїнський виставковий тур "Малюю серцем". Цей проєкт буде жити і обов'язково у Рівному ми ще організуємо не одну таку терапію", — зазначила Ірина Хижняк.
15 учасниць проєкту — рівнянки. Інші експоновані картини належать жінкам з різних куточків України. Дружина загиблого воїна Оксана Любарська поділилася, що в пам'ять про коханого намалювала янгола:
"Я їм пишаюся дуже. Коли був останній бій, він відчував, дзвонив до мене, прощався. А наступного дня я відчула, що він загинув. Тіло не вдалося забрати. Він до сьогодні у мене рахується зниклим безвісти. Я вірю, що є рай, і він у ньому, він на небі. Я відчуваю його допомогу зверху. І так я його зобразила воїном з такими гарними крильми".


Ідея проєкту "Жива. Справжні історії кохання" належить артменеджерці Олені Сокальській. За її словами, для того, щоб рідні загиблих військових продовжували малювати, відкрили збір на закупівлю полотна, фарби та інших матеріалів:
"З початку 2023 року цей проєкт мандрує містами України. Вже більше 25-ти великих міст, маленьких містечок і навіть сільських громад долучилися. Підтримують цей проєкт професійні художники. Десь нам надавали зали, десь — майстерні. За QR-кодом ви можете підтримати цю ініціативу. Малювання для однієї жінки — це приблизно 1000 гривень. Близько трьох тисяч жінок чекають у своїх громадах в черзі, щоб долучитись до цього проєкту".
Виставка "Малюю серцем" у Рівненській обласній бібліотеці триватиме з 5 до 31 березня 2025 року. Вхід вільний.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok