Власноруч приготовані смаколики та виготовлені підставки до телефонів діти у селі Шепетин на Рівненщині обмінюють на донати. Таким способом вони вирішили назбирати грошей, щоб закупити тканину для маскувальних сіток та поїхати в Львівську національну оперу на балет.
Як згуртувалися навколо реалізації своїх мрій — показали Суспільному.

Житель села Шепетин, волонтер Володимир Макарець показав місцевим дітям, як малювати панду на дерев'яних підставках до телефонів, які попередньо сам змайстрував. Так чоловік долучився до підтримки дітей, які хочуть зібрати кошти для українських воїнів та собі на поїздку на балет.

Усі учасники майстеркласу — члени молодіжного простору "Тур" та місцеві пластуни. Дочка Володимира — одна з юначок.
"Коли саме генерували різні ідеї, то я згадала, що мій тато колись робив підставки. Подумала, чом би нам не спробувати їх розмалювати і продавати. Я прийшла додому, розпитала тата, він погодився, і так вийшла така ідея", — поділилася Анастасія Макарець.

Свою першу роботу показав наймолодший учасник — 8-річний Андрій Руднік, який пластує майже три роки та допомагає волонтерити:
"Я намалював дерево. Це груша. І ще потім дупло домалюю, коли висохне. А це корінь".

Діти ведуть сторінки в соцмережах, де розповідають про свою діяльність та виставляють вироби, які готові обміняти на донати. Тексти в соцмережах пише Соломія Федорова. Зізналася, що коли вперше оприлюднили лоти з дерев'яними підставками, то дуже хвилювалися:
"Майже кожні пів години я дивилася, чи хтось щось написав. Було дуже страшно, чи воно сподобається, чи воно потрібне людям, чи ні. Коли нам задонатили за перші підставки, то в нас були такі емоції, що навіть не знали, як реагувати на те, що людям це справді зайшло, що вони це поширюють і що їм цікаво".

У результаті, за два тижні обміняли на донати понад 20 підставок. Допомагає дітям реалізовувати їхні ідеї керівниця молодіжного простору Галина Руднік.
"Діти мені повідомили, що хочуть поїхати до Львова. Я їм сказала, що потрібно на це збирати гроші. Пласт спонукає дітей вже в юнацькому віці маленький заробіток свій мати. І ми з дівчатами вирішили, що половину з зібраної суми віддамо на придбання тканини для маскувальних сіток. За декілька тижнів молодь своїми смаколиками та підставками назбирала орієнтовно дев'ять тисяч гривень. Ми звертаємося до дорослих — підтримайте ідеї дітей. Бо діти теж мають розуміти, що вони можуть впливати і робити великі хороші справи", — розповіла Галина Руднік.

У молодіжному просторі діє волонтерський осередок, де з перших днів повномасштабного вторгнення працюють місцеві жителі на підтримку українських воїнів. За цей час сплели майже сотню маскувальних сіток, залили понад 3 тисячі окопних свічок та приготували понад 4 тисячі енергетичних батончиків.






Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok