Понад 1300 лінивих свічок виготовили працівниці будинку культури та старостату села Мильча на Рівненщині. У листопаді 2024 року вони підгледіли таку ідею в соцмережах. З їхніх слів, українським воїнам такі свічки сподобалися і на них є запит.
Про процес виготовлення лінивих свічок розповіли Суспільному директорка Мильчанського будинку культури Алла Пасічник та художня керівниця закладу Оксана Войтюк.
Згідно зі словами Алли Пасічник, ліниві свічки у Мильчі, що на Дубенщині, виготовляють орієнтовно три місяці. До процесу долучилися чотири працівниці будинку культури і троє — з Мильчанського старостату.
"Наша діловодка Наталія побачила в соцмережі відео з виготовленням лінивих свічок. І ми вирішили таж таке спробувати. Спершу зробили одну партію та відіслали їх на Запорізький напрямок. Хлопцям сподобалося, тому ми досі їх робимо. Ці свічки дуже зручні, легенькі, компактні. З'їв тушкованку, в ту банку висипав вміст пакетика, додав запальничку, запалив — і гарна свічка, яка довго горить", — поділилася директорка.
Художня керівниця будинку культури Оксана Войтюк поділилася рецептом:
"По церквах просимо свічки, їх перетоплюємо, виливаємо в посуд, щоб захололо. Нитки витягаємо і робимо з них запальнички. Вони восковані і 15 хвилин гарно горять. На наколядовані і спонсоровані 10 тис. грн купили парафіну. Згодом натираємо на велику тертку віск і парафін — та змішуємо їх в однаковій пропорції. Паралельно купуємо палети з твердої породи, бо пробували соснові, то вони димлять".

Зі слів Оксани Войтюк, змішують орієнтовно 60% парафіново-воскової суміші і 40% палетів. Готову суміш розсипають у пакетики розміром 12 на 18 сантиметрів, додають розпалювачі. Свічки та смаколики передають військовим адресно та через волонтерів.
"У пакунки до свічок ми обов'язково кладемо продукти: мед, сало, домашнє печиво. Щоб було смачно й тепло. Дуже люблять і просять сало. Все село долучається до збору передач. Багато наших чоловіків та дітей воює", — підсумувала Алла Пасічник.
Зараз у Мильчі готують нову партію лінивих свічок для передачі.



Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok