Волонтерка перерахувала на виготовлення дронів 36 тисяч гривень за три дні. Чоловік у 63 роки завозить гуманітарну допомогу на фронт. Подружжя Мельників замість квітів на весілля попросили дарувати корм для тварин.
Волонтери закуповують, ремонтують та доставляють автомобілі для ЗСУ. Поліцейський врятував лелеку від спеки. Волонтер з Рівного опікується нужденними.
Суспільне Рівне пригадує вчинки 2024 року, які запам'ятались найбільше.
36 тисяч гривень — за три дні
Волонтерка Ірина Соловей із Володимирця, що на Рівненщині, перерахувала гроші зі "святкового донату" до Дня Валентина. Вона збирала на проєкт із виготовлення дронів. За три дні жінці задонатили понад 36 тисяч гривень. Такий вчинок волонтерка зробила у лютому 2024 року.

На своїй сторінці у Facebook Ірина Соловей повідомила:
“Це найдорожча “валентинка” у моєму житті, вартістю в 36 100 грн! Але сьогодні акцентую увагу на проєкті з виготовлення дронів. Дрони рятують життя військових, дронами можна замінити людський ресурс. Це і розвідка, і прикриття, і зброя для знищення ворога”.
У 63 роки завозить гуманітарну допомогу на фронт
У березні Суспільне розповідало про 63-річного пенсіонера Леоніда Рокунця з Рівненщини. Чоловік з початку повномасштабного вторгнення РФ збирає допомогу від інших волонтерів в Гощанській громаді та завозить її на фронт. Він доставляє їжу, гуманітарну допомогу, а ще — металеві вироби, які військові використовують для оборони України.
Готову продукцію з Рівного волонтери відправляють за призначенням у різні підрозділи, зазначив Леонід Рокунець. За його словами, Лиманський, Бахмутський та Запорізький напрямки — найбільш актуальні.
"Щотижня виробляють близько 150 кирок, декілька десятків монтажних лопаток і ломів. Зараз ми знаємо, що не тільки воїни, а й цивільні будують другу і третю лінію оборони. Тому й цивільним доставляємо продукцію різноманітну, продукти. Ми розуміємо, що там працюють десятки тисяч людей, але й таке маленьке виробництво, хай декільком сотням, але допомагає".

Замість квітів на весілля — корм для тварин
У квітні Суспільне розповідало про подружжя Ірини і Георгія Мельників. Пара попередньо перед весіллям попросила замість квітів дарувати корм для тварин. Харчі та смаколики вони передали у центр адопції "Надія на дім", що в Здолбунові.
Наречена Ірина Мельник пояснила, чому відмовилася від квітів на своєму весіллі.
"Я ніколи не була байдужою до безпритульних тварин. Ми з чоловіком вирішили святкувати на Рівненщині, а везти квіти до Києва — немає сенсу, вони просто пішли б на смітник, тому ми обрали таку альтернативу".

За словами жінки, таку альтернативу квітам на весілля обрала наречена, а коханий її підтримав:
"Я не очікувала, що люди взагалі прийдуть без квітів. Більшість принесла мішки корму, смаколики для котів та собак. Звичайно, найтяжче було старшим людям, багато хто не розуміє для чого це. Але навіть ті, від кого я не очікувала цього, принесли їстівні букети із корму та смаколиків".

Сотні автомобілів для потреб ЗСУ
Автомобілі для Збройних Сил України купують, ремонтують та доставляють на фронт волонтери із Сарненської та Немовицької громад Рівненщини уже понад два роки. Як це відбувається — Суспільне показувало 20 квітня.
Волонтер, автомеханік Павло Симончук з початку повномасштабного вторгнення ремонтує автомобілі для ЗСУ. Він зазначив, що робить це швидко, адже відремонтував сотні подібних автомобілів і десятки одиниць спеціалізованої військової техніки.
"Я їх не рахую. Кожен день якась машина робиться для хлопців. Тільки "важкої" техніки через мої руки пройшло напевно 20, а то й більше. Це ті ж Iveco, Husky, MaxxPro”.

Купівлю, ремонт і доправлення автомобілів на фронт організовує волонтер Валентин Гаврильчик. За його словами, техніку та запчастини постачають місцеві підприємці, жителі громади або замовляють за кордоном. Усі автомобілі майстри намагаються зробити максимально універсальним, щоб бійці могли виконувати різні бойові завдання.

Автомобілі ремонтують кілька майстрів на різних станціях, де кожен спеціалізується на окремій частині роботи. Найперше — транспорт діагностують, аби виявити проблему. Після ремонту, за потреби, додатково обшивають. Цю роботу виконує волонтер Іван Стельмах.
Порятунок лелеки від спеки
У Рівному лелека впродовж двох тижнів прилітав до поліцейських, а ті — поїли його водою. Першим побачив птаха патрульний Микола Пилипчук та надав йому допомогу. Такий вчинок поліцейський зробив у липні 2024 року.
За його словами, лелека не був пораненим, коли спробував напоїти — зрозумів, що птах виснажився від спраги:
"Несли службу і периферійним зором я побачив, що якийсь сторонній об'єкт до нас наближається. Обернувся й побачив, що це лелека. Він летів і сів біля нас. Ми з колегами жартували, що це буде наш новий напарник. Буде нам допомагати в роботі".
Опікується нужденними
У вересні Суспільне розповідало про 23-річного Михайла Дідушка з Рівного. Чоловік опікується нужденними — людьми старшого віку, сиротами та бездомними тваринами. Він купує продукти, ліки та допомагає грошима. Усе це знімає та поширює у соцмережах, де підписники можуть долучитися й задонатити на допомогу людям.
Михайло Дідушок розповів, що почав займатися благодійністю після смерті батька, у якого був рак:
"Перші думки про допомогу людям з'явилися у мене завдяки моєму татові, який мав інвалідність. Він захворів на онкологічне захворювання і отримував дуже маленьку пенсію. Я бачив це зсередини, тому зрозумів, наскільки важливо допомагати іншим. Тепер я дотримуюся принципу: завжди допомагати будь-кому, коли є можливість".

За словами чоловіка, з 2023 року він допомагає людям, які мають інвалідність, старшого віку, військовим та дітям-сиротам. Спочатку купував продукти для людей за свої гроші, потому у соцмережах почав відкривати збори та отримував донати від підписників.
"Я купую їм продукти, знайомлюся, розмовляю, підтримую. Окрім цього, їздив до військових у реабілітаційний центр. Завдяки контенту на моїх сторінках у соцмережах ми збираємо кошти на ЗСУ. Допомагаю людям з інвалідністю, незалежно від віку. Неодноразово їздив до рівненського дитбудинку", — розповів волонтер.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok