Допомога фронту: як волонтери з Рівненщини купують, ремонтують та відправляють автомобілі для ЗСУ

Допомога фронту: як волонтери з Рівненщини купують, ремонтують та відправляють автомобілі для ЗСУ

Ексклюзивно

Сотні автомобілів для потреб ЗСУ закупили, відремонтували та доставили на фронт волонтери із Сарненської та Немовицької громад Рівненщини за понад два роки війни. Для різних моделей і марок бійці знайдуть застосування.

Волонтер автомеханік Павло Симончу́к з початку повномасштабного вторгнення ремонтує автомобілі для ЗСУ. У черговому ВАЗі повністю замінив двигун, залишилось поладнати бак і встановити ремені. Він зазначив, що зробить це швидко, адже відремонтував сотні подібних автомобілів і десятки одиниць спеціалізованої військової техніки:

"Я їх не рахую. Кожен день якась машина робиться для хлопців. Тільки "важкої" техніки через мої руки пройшло напевно 20, а то й більше. Це ті ж Iveco, Husky, MaxxPro”.

Волонтери на Рівненщині закуповують, ремонтують та доставлять автомобілі на фронт
Волонтер автомеханік Павло Симончук відремонтував понад 100 автомобілів для ЗСУ. Фото: Суспільне Рівне

Купівлю, ремонт і доправлення автомобілів на фронт організовує волонтер Валентин Гаври́льчик. З його слів, техніку та запчастини постачають місцеві підприємці, жителі громади або замовляють за кордоном. Усі автомобілі майстри намагаються зробити максимально універсальним, щоб бійці могли виконувати різні бойові завдання.

”Даний ВАЗ боєкомплекти буде возити, може на передову буде заїжджати. Може завозити й вивозити людей. Це прохідна машина. Ну, звичайно, джипи ліпше було б. Але що маємо — те маємо”, — розповів Валентин Гаврильчик.

Волонтери на Рівненщині закуповують, ремонтують та доставлять автомобілі на фронт
Волонтер Валентин Гаврильчик доправляє автомобілі на фронт. Фото: Суспільне Рівне

Автомобілі ремонтують кілька майстрів на різних станціях, де кожен спеціалізується на окремій частині роботи. Найперше — транспорт діагностують, аби виявити проблему. Після ремонту, за потреби, додатково обшивають. Цю роботу виконує волонтер Іван Сте́льмах:

“Шиємо тенти на машини, а також плитоноски, кишені під різного типу рожки та все, що потрібно з амуніції”.

Волонтери на Рівненщині закуповують, ремонтують та доставлять автомобілі на фронт
Волонтер Іван Стельмах. Фото: Суспільне Рівне

У квітні Валентин Гаврильчик разом з іншими волонтерами планують завезти чергову партію автомобілів на фронт:

“Дякую підприємцям, дякую станціям, які обслуговують ці машини, дякую хлопцям, які ремонтують ці машини. Вони знають, куди вони їдуть і те, що наші автомобілі на фронті потрібні”.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок