Понад п'ять років тому парафіяни села Копитів Корецької громади Рівненської області перейшли зі складу Української православної церкви України Московського патріархату в підпорядкування Православної церкви України. У квітні 2019-го за рішення змінити конфесію проголосувала більшість жителів села: місцевого священника виштовхали з храму, а між присутніми виникла сутичка.
Як проходять богослужіння в місцевому храмі нині та де служать ті, хто залишився у складі УПЦ МП, дізнавалися журналісти Суспільного.
У храмі в селі Копитів богослужіння проводять щонеділі та на релігійні свята. Голова парафіяльної ради громади ПЦУ села Копитів Віталій Паляднік розповів, що настоятель отець Іван — з Острозької громади, і за сімейними обставинами не може переїхати до села:
"Тому приїжджає сюди на свята. Кожної неділі у нас починається служба з молебню за воїнів, за перемогу. Також є літургія".
Як відбувався перехід у 2019 році
Рішення про перехід з УПЦ МП до складу ПЦУ релігійна громада села Копитів прийняла у квітні 2019 року. Тоді між парафіянами обох конфесій виникла сутичка. Сюжет Суспільного про цю ситуацію за 5 років на Youtube переглянули більше 2 мільйонів разів.
"Коли була церква УПЦ, то я до неї ходив. Але у мене в душі було так: Україна єдина та незалежна — і немає незалежної церкви. Я молився, щоб таки Україна мала свою церкву. Ми по свому переходу побачили — це не легко", — зазначив Віталій Паляднік.
За його словами, після переходу прихильники УПЦ МП разом зі священником побудували новий храм у сусідньому селі Ганнівка:
"Вони перебрались спочатку тут у хатину, потім в Ганнівці служили. Побудували новий храм".
Скільки людей тепер ходить до церкви
Недільні богослужіння в храмі відвідує до 35 людей, додав Віталій Паляднік. Більшість жителів села — старші люди.
Хористка Неоніла Розумна пригадала, що після переходу громади до Православної церкви України богослужіння довелось вивчати заново:
"Ми добре з хористами вивчили всю службу. Ми співаємо псалми, знаємо канони. Служимо кожну неділю службу, присвячену воїнам. Якщо ми будемо говорити про великі свята (Коляди, Пасха, храмове свято), то звичайно, що приїжджають рідні, близькі, родичі. Тоді людей значно більше. Як кажуть: "ніде яблуку впасти".
Марія Степанчук
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok