Перейти до основного змісту
Зафіксували новий червонокнижний вид у водоймі нацпарку на Рівненщині

Зафіксували новий червонокнижний вид у водоймі нацпарку на Рівненщині

Ялець звичайний
Ялець звичайний. Facebook Нобельський національний природний парк

Науковці Нобельського національного природного парку, що на Рівненщині, провели іхтіологічніДослідження видового різноманіття риб у водоймі дослідження на річці Веселуха. Вони опитали місцевих рибалок та зафіксували новий вид риби, який занесений до Червоної книги України та Європейського червоного списку.

Про це Суспільному розповів старший науковий співробітник Нобельського парку Іван Зубкович.

З його слів, іхтіологічні дослідження на річці Веселуха провели на початку листопада. Для цього науковці зробили опитування серед рибалок та проаналізували їхній улов. Завдяки цьому, на водоймі зафіксували дві особини виду червонокнижної риби — яльця звичайного.

"Ми за п'ять років, як функціонує парк, постійно на кожній водоймі періодично проводимо опитування любителів рибалки. Тобто це не тільки на річці Веселуха. Виїзди в нас бували і на річку Прип'ять, також і на більшість озер, які тяжіють до офісу парку. Проводили опитування на озері Нобель, Засвітському, Задовже, Посвітське і Острівське. Це вже в нас є певні дані і динаміка видового різноманіття по кожній водоймі. За всі роки спостережень, це вже нами був виявлений п'ятий вид червонокнижної риби", — розповів фахівець.

Зафіксували новий червонокнижний вид у водоймі нацпарку на Рівненщині
Ялець звичайний. Facebook Нобельський національний природний парк

Іван Зубкович зазначив, що ялець звичайний — це риба, максимальний розмір якої може сягати 25-ти сантиметрів. Зазвичай вона не водиться сама, оскільки це стадна риба, тому у воді її може бути декілька десятків. Також він зауважив, що це 13-й вид риби, який обліковується на території парку. З них три червонокнижних — у річці Веселуха.

"По літературним джерелам він також є у річці Прип'ять та Стохід. Якщо взяти Веселуху, то вона зв'язана з цими річками. Якщо раніше він був зафіксований у річках Прип'ять і Стохід, то можна стверджувати, що динаміка зростання популяції цього виду, завдяки заповіданню даної території, зростає. І вже цей вид поширюється на більшу частину водойм інших", — розповів Іван Зубкович.

Він додав, що іхтіологічні дослідження науковці проводять на постійній основі навесні, восени та взимку.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок