Перейти до основного змісту
Скільки постраждалих від російської агресії на Рівненщині звернулися за компенсацією

Скільки постраждалих від російської агресії на Рівненщині звернулися за компенсацією

Пошкоджений ФАП
Пошкоджений ФАП внаслідок падіння уламків російського безпілотника у 2022 році. Моніторинговий виїзд 02.02.2024 року у громаду області. Громадська приймальня УГСПЛ у м. Рівне

Для компенсації в межах програми єВідновлення жителі Рівненщини подали 12 заяв до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок військової агресії РФ. Усі заяви стосуються пошкодженого майна.

Про це Суспільному повідомив координатор Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Рівне (надалі УГСПЛ) Владислав Єгоров.

"Кожний ймовірний воєнний злочин збройних сил РФ несе за собою як нематеріальні, так і матеріальні збитки. Усі постраждалі мають отримати справедливу компенсацію та відновити порушені права. Кожний, у кого постраждало житло внаслідок обстрілу збройних сил РФ, може звернутись до державної програми єВідновлення, яка надає компенсацію за пошкоджене житло, а у випадку руйнування житла — житловий сертифікат. Однак досі звернутись за компенсацією не можуть власники автомобілів чи бізнесу, пошкодженого/зруйнованого внаслідок збройного конфлікту РФ проти України”, — прокоментував Владислав Єгоров.

Громадська приймальня УГСПЛ отримала відповідь від Рівненської обласної військової адміністрації щодо ситуації з реалізацією програми єВідновлення на Рівненщині. Інформація вказана станом на 12 серпня 2024 року.

  • До Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, подані 12 заяв про надання компенсації для відновлення окремих категорій обʼєктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації.
  • Усі 12 заяв подані за пошкоджені обʼєкти нерухомого майна.
  • По шести заявах винесене позитивне рішення про призначення компенсації за пошкоджені обʼєкти нерухомого майна.
  • По пʼяти заявах відмовлено в наданні компенсації за пошкоджені обʼєкти нерухомого майна. Зокрема, з таких причин: відкликання заяви про надання компенсації за пошкоджений обʼєкт, відсутність достатньої доказової бази, самостійне відновлення обʼєкту нерухомого майна.
  • Загальна сума виплат становить 650,6 тисяч гривень.
  • Видачу житлових сертифікатів не здійснювали. Заяви щодо знищення обʼєктів нерухомого майна до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, не надходили.

Міжнародний Реєстр збитків для України

Крім того, усі громадяни, які постраждали від збройної агресії, можуть звернутись до міжнародного Реєстру збитків для України.

Міжнародний Реєстр збитків для України — це система обліку заяв фізичних, юридичних осіб та держави Україна про відшкодування збитків, втрат, шкоди від агресії Росії проти України. Міжнародний Реєстр збитків для України розташований у Гаазі, Нідерланди. Також з 22 березня 2024 року в Україні відкрився Київський офіс Реєстру збитків для України.

Скільки постраждалих від російської агресії на Рівненщині звернулися за компенсацією
Уламок російської ракети. Моніторинговий виїзд 23.09.2023 року у громаду області, яка постраждала від падіння уламків російської ракети, збитої ППО. Громадська приймальня УГСПЛ у м. Рівне

Станом на 1 жовтня 2024 року, за інформацією міжнародного Реєстру збитків для України, до них надійшли понад 10 000 тисяч заяв щодо пошкодженого або знищеного житла.

“Подавайте до Реєстру усі докази, що Ви маєте: фото, відеоматеріали пошкодженого, зруйнованого будинку, докази, що підтверджують настання збитків, квитанції та фіскальні чеки про понесені витрати на ремонт пошкоджено житлового будинку та інші підтверджуючі документи. До Реєстру також можуть подаватись і громадяни, які отримали компенсацію за програмою єВідновлення. Слід зазначити, що Реєстр наразі тільки приймає заяви, про компенсацію поки що не йдеться", — зазначив Владислав Єгоров.

Реєстр оновлює категорії заяв, з якими можна буде звернутися до них.

Наразі потенційні заяви, які можуть бути внесені до Реєстру: заяви від фізичних осіб (заяви щодо вимушеного переміщення; заяви від осіб, які постраждали від воєнних злочинів; заяви, пов'язані з втратою майна або доходу, доступу до державних послуг); заяви з боку держави Україна (заяви щодо пошкодження або знищення майна; заяви щодо втраченої історичної та культурної спадщини; заяви щодо шкоди навколишньому середовищу та природним ресурсам; заяви щодо державних гуманітарних витрат на підтримку постраждалого населення в Україні; заяви щодо розмінування та очищення від нерозірваних боєприпасів); заяви юридичних осіб (заяви про пошкодження або знищення майна; втрату історичної, культурної та релігійної спадщини; збитки бізнесу та інші економічні втрати).

“На жаль, Реєстр збирає інформацію лише після 24 лютого 2022 року, проте збройний конфлікт РФ проти України триває з 2014 року. Необхідно також передбачити можливість подачі заяви для категорій населення, які постраждали після 2014 року”, — зазначив Владислав Єгоров.

Поки що Реєстр приймає лише заяви усіх власників про пошкоджене/зруйноване житло, не залежно чи є акт огляду регіональної комісії. Заяви подаються через веб-портал Дія, проте невдовзі за інформацією від Реєстру можна буде подавати заяви і в Центрі надання адміністративних послуг.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок