Перейти до основного змісту
На Рівненщині зафіксували 189 епізодів ймовірних воєнних злочинів збройних сил РФ

На Рівненщині зафіксували 189 епізодів ймовірних воєнних злочинів збройних сил РФ

Вирва
Вирва. Моніторинговий виїзд 23.09.2023 року у громаду області, яка постраждала від падіння уламків російської ракети, збитої ППО. Громадська приймальня УГСПЛ у м. Рівне

Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини зафіксувала у Рівненській області 189 епізодів ймовірних воєнних злочинів збройних сил РФ.

Про це Суспільному повідомив координатор Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Рівне Владислав Єгоров.

Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Рівне (надалі УГСПЛ), яка функціонує в місті з 2014 року, долучена до ініціативи "Трибунал для Путіна" та здійснює документування міжнародних злочинів на території Рівненщини та Житомирщини.

З березня 2023 року, спільно з приймальнею УГСПЛ у м. Львів, її представники здійснили 11 моніторингових виїздів на Житомирщину та по два – на Рівненщину та Львівщину. Також з приймальнею УГСПЛ у м. Хмельницький здійснили один виїзд на Хмельниччину та два окремі виїзди на Рівненщину, під час якого відвідали місце компактного проживання переселенців.

“Документування відіграє важливу роль не тільки сьогодні, але і в майбутньому, адже це є одним з елементів перехідного правосуддя, яке впроваджує наша організація. Для нас важливо зберегти усі історії, аби в майбутньому ніхто не зміг викривити події, які відбулись”, — зазначив Владислав Єгоров.

Кількість ймовірних воєнних злочинів збройних сил РФ

Станом на 16 жовтня 2024 року приймальня УГСПЛ у м. Рівне зафіксувала 189 епізодів ймовірних воєнних злочинів збройних сил РФ на території Рівненської області. Ця інформація є приблизною, спирається на дані, зібрані ініціативою "Трибунал для Путіна" та потребує уточнення, зазначали в організації.

Зафіксували один епізод, коли люди загинули — загалом четверо осіб, і три епізоди, коли люди були поранені, загалом 12 осіб.

Серед обʼєктів, які постраждали внаслідок атак РФ:

  • Житлові будинки — 153;
  • Магазини, заводи та інші обʼєкти бізнесу — 27;
  • Освітні заклади — 4;
  • Обʼєкти інфраструктурного життєзабезпечення — 19;
  • Лікарні — 3;
  • Транспортні засоби — 10;
  • Транспортна інфраструктура — 2;
  • Будівлі державної установи — 3;
  • Громадські організації — 2;
  • Господарчі угіддя, ліси — 2.

Усю зібрану інформацію представники організації, в залежності від згоди людини, передають у організації. Серед них урядові і неурядові, міжнародні і не міжнародні.

Свідчення для майбутнього

“Одного разу до нас звернулась сімейна пара з Маріуполя, які перебували в облозі міста російськими військовими на початку 2022 року, їхнє майно було зруйноване. Їм вдалось евакуюватись на Рівненщину, ми задокументували їх свідчення та допомогли у написанні скарги до Європейського суду з прав людини. Через деякий час ми дізнались, що суд зареєстрував скаргу та розпочне розгляд справи проти Росії”, — розповів координатор приймальні Владислав Єгоров.

Громадська приймальня УГСПЛ у м. Рівне продовжує документувати ймовірні міжнародні злочини збройних сил РФ на території України в рамках проєкту "Справедливість для жертв російської агресії" за підтримки посольства Королівства Нідерландів.

“Так, нещодавно ми передали інформацію Моніторинговій Місії ООН від родички українського військовополоненого, якого утримують на тимчасово окупованій території України збройні сили РФ. За весь період перебування сина у полоні вона так і не отримала жодного листа від нього, що в свою чергу є порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими” — коментує Владислав Єгоров.

Чим займається Українська Гельсінська спілка з прав людини

Українська Гельсінська спілка з прав людини — найбільша правозахисна організація України, метою якої є захист прав людини та надання безоплатної правничої допомоги. Також з 2014 року займається документування ймовірних міжнародних злочинів збройних сил РФ.

На Рівненщині зафіксували 189 епізодів ймовірних воєнних злочинів збройних сил РФ
Зустріч документаторів УГСПЛ у м. Рівне та Львів з представниками Сарненської міської ради, 21.12.2023 року, м. Сарни. Фото надане Громадською приймальнею УГСПЛ у м. Рівне

Після початку повномасштабного вторгнення збройних сил РФ в Україну УГСПЛ разом з Харківською правозахисною групою та Центром Громадянських свобод (організація отримала першу в Україні Нобелівську премію Миру у 2022 році) і іншими регіональними організаціями заснувала глобальну ініціативу "Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії", скорочена назва “Трибунал для Путіна”.

Інформацію збирають з відкритих джерел, а також під час моніторингових виїздів в громади, які постраждали від збройних сил РФ. У рамках виїздів спілкуються з свідками, постраждалими, а також органами місцевого самоврядування. Окрім того, інформація надходить безпосередньо від свідків або постраждалих від міжнародних злочинів.

Ініціатива прагне використати чинні механізми Організації об'єднаних націй, Ради Європи, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Євросоюзу і Міжнародного кримінального суду для запобігання злочинам і притягнення до відповідальності винних.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок