Верховна Рада перейменувала три села на Рівненщині. Чому це зробили

Верховна Рада перейменувала три села на Рівненщині. Чому це зробили

Офiцiйно
Московщина
На колажі назва села, яка має бути замінена. Колаж Суспільне Рівне, GoogleMaps

Верховна рада України 19 вересня 2024 року своїм рішенням перейменувала три населені пункти на Рівненщині. Усі вони розташовані в Дубенському районі. Таким чином парламент привів назви населених пунктів у відповідність до вимог закону.

Про це повідомив у Telegram народний депутат України Ярослав Железняк.

Згідно з проєктом постанови про перейменування окремих населених пунктів та районів, депутати мали перейменувати сім районів, 15 міст, 56 селищ і 263 села. Однак учора, 18 вересня, його підтримали 208 з 291 присутнього депутата і цього забракло для прийняття рішення. П'ять нардепів утрималися, 79 — не голосували, троє — голосували проти.

Згодом голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на брифінгу повідомив, передає Інтерфакс-Україна, що проблема виникла з п'ятьма назвами — Южне, Южноукраїнськ, Синельникове, Первомайськ і Павлоград. За його словами, їх вирішили вилучити із закону. Руслан Стефанчук повідомив, що Верховна Рада проведе окремі дискусії щодо перейменування цих пʼяти населених пунктів.

У Рівненській області мали перейменувати села Московщина, Мятин та Придорожне Дубенського району на Щасливе, М’ятин і Придорожнє.

Московщину мали перейменувати у рамках деколонізації. Пояснення Національної комісії зі стандартів державної мови: назва села не відповідає лексичним нормам української мови, зокрема, стосується російської імперської політики (російської колоніальної політики).

Назви інших двох сіл не відповідають правописним, словотвірним та словозмінним нормам української мови.

Суспільне раніше готувало матеріал про село Московщина.

Відкорегований проєкт постанови про перейменування населених пунктів винесли на голосування 19 вересня. Загалом рішення підтримали 281 депутат.

Про перейменування

Як вказано в пояснювальній записці, назви населених пунктів вирішили змінити, щоб вони відповідали нормам закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топоніміїї" і державним стандартам української мови.

Змінили назви населених пунктів:

  • з іменами чи псевдонімами державних діячів, партійців, збройних формувань всіх імперських державних утворень від Московського царства до РФ;
  • на честь публічних осіб, зокрема діячів культури, що закликали до українофобії, возвеличували імперську політику Росії;
  • на честь подій, що безпосередньо не захищали права українського народу;
  • які не відповідають державним стандартам української мови.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок